جمعه, 15 آذر 1398
عنوان گروه خبري / اخبار سازمان .
  • تاريخ :
     ۱۳۹۸/۰۹/۱۰ 
  • تعداد بازدید : 98
  • کد خبر : ۷۳۳۳
مدیرکل آذربایجان غربی خبر داد :
شهرستان تكاب میزبان اولین جشنواره منطقه ای گردشگری
مدیرکل استان از برگزاری جشنواره منطقه ای گردشگری تخت سلیمان با حضور پنج استان در شهرستان تکاب در انتهای هفته جاری خبر داد.

مدیرکل استان از برگزاری جشنواره منطقه ای گردشگری تخت سلیمان با حضور پنج استان در شهرستان تکاب در انتهای هفته جاری خبر داد.

به گزارش روابط عمومی اداره کل میراث فرهنگی، گردشگری و صنایع دستی استان آذربایجان غربی، جلیل جباری با اعلام این خبر گفت : مهم ترین هدف برگزاری این جشنواره معرفی داشته های فرهنگی تاریخی تکاب می باشد .

جلیل جباری تصریح کرد : براساس سیاست های وزارتخانه متبوع مبنی بر توسعه و رونق گردشگری در مناطق مختلف کشور ، جشنواره های هفت گانه ای برای نیمه دوم سال برنامه ریزی شد که هرکدام به میزبانی یک استان و با مشارکت سه یا چهار استان دیگر برگزار می شود.

او افزود : تقسیم بندی مناطق نیز براساس دارا بودن یک سری ویژگیهای مشترک تاریخی ، اقلیمی و جغرافیایی بوده تا ضمن در نظر گرفتن این ویژگیها ، از نظر تبلیغات و برد رسانه ای نیز حائز اهمیت باشد، بطوری که می توان به جشنواره زاگرس نشینان با حضور استانهای کردستان ، کرمانشاه و ایلام که در مسیر سلسله کوه های معروف زاگرس واقع شده اند اشاره کرد.

جباری ادامه داد : در این میان ، استان آذربایجان غربی بعنوان یکی از میزبانان این جشنواره ها انتخاب شد تا با مشارکت استانهای آذربایجان شرقی ، اردبیل ، زنجان و گیلان برگزار کننده یکی از این جشنواره های هفت گانه کشوری باشد.

مدیرکل آذربایجان غربی اضافه کرد : اداره کل میراث فرهنگی ، گردشگری و صنایع دستی استان آذربایجان غربی نیز تکیه بر ظرفیت ها و استعداد های موجود ، مجموعه جهانی تخت سلیمان تکاب را محوریت موضوع قرار داده و لذا عنوان جشنواره را نیز با همین نام و به میزبانی شهر تکاب پیشنهاد داده و مورد تایید وزارتخانه قرار گرفت.

جباری با اشاره به برنامه های این جشنواره گفت : جشنواره مذکور دارای بخشها و محتواهای مختلف و جذابی است بطوری که اجرای برنامه های فرهنگی استانهای مدعو با هدف ایجاد فضایی با نشاط از آن جمله است.

او افزود : بخش مهم این رویداد ، نمایشگاه جنبی آن است که هنرمندان صنایع دستی استان ها آخرین محصول های هنری خود را برای علاقه مندان عرضه خواهند کرد و اجرای تورهای آشنایی با جاذبه های تاریخی و طبیعی شهرستان و کارگاه های معرفی برای سرمایه گذاران گردشگری از دیگر بخشهای جشنواره خواهد بود.

شهرستان تکاب با دارا بودن آثار طبیعی و تاریخی شاخص ، از مهمترین مناطق استان از حیث صنعت گردشگری به شمار می آید. مهم ترین اثر تاریخی این شهرستان ، مجموعه تاریخی جهانی تخت سلیمان است که از حیث بازدید گردشگران از آن ، یکی از پر بازدیدترین آثار تاریخی به شمار می آید.

گفتنی است: جشنواره تخت سلیمان تکاب پنجشبه این هفته با حضور مسئولان کشوری و استان در محل سالن سینمای هتل تخت سلیمان افتتاح و تا چهار روز ادامه خواهد داشت.

 

امتیاز :  ۰ |  مجموع :  ۰

برچسب ها

    5.5.5.0
    V5.5.5.0