جمعه, 15 آذر 1398
عنوان گروه خبري / اخبار سازمان .
  • تاريخ :
     ۱۳۹۸/۰۹/۱۰ 
  • تعداد بازدید : 61
  • کد خبر : ۷۳۳۲
امام جمعه تکاب :
تكاب یكی از شهرهای ثروتمند كشور است
امام جمعه شهرستان تکاب در دیدار با مدیرکل استان تکاب را یکی از شهرهای ثروتمند کشور معرف کرد.

امام جمعه شهرستان تکاب در دیدار با مدیرکل استان تکاب را یکی از شهرهای ثروتمند کشورمعرفی  کرد.

به گزارش روابط عمومی اداره کل میراث فرهنگی، گردشگری و صنایع دستی استان آذربایجان غربی، حجت الاسلام عیسی برادری ظهر دیروز شنبه مورخه نهم آبانماه در دیداری که مدیرکل استان با وی داشت با اعلام این مطلب گفت : تکاب محروم نیست اما مورد بی توجهی مسئولان قرار گرفته است .

او به فرهنگ مردم تکاب اشاره کرده و افزود : مردم تکاب مردمی مهمان دوست و مهمان پذیر و محجوب بوده اما مطالبه گر نیستند.

امام جمعه تکاب گردشگری را عاملی مهم برای توسعه گردشگری این شهرستان معرفی کرده و ادامه داد : مسئولان باید برای توسعه تکاب تلاش کنند و در این مسیر گردشگری می تواند کمک بسیار زیادی به توسعه این شهرستان نماید .

حجت الاسلام برادری با قدردانی از تلاشهای اداره کل میراث فرهنگی ، گردشگری و صنایع دستی استان آذربایجان غربی تصریح کرد : در چند سال اخیر تلاشهای این اداره کل در زمینه حفظ ، مرمت و معرفی آثار تاریخی تکاب مشهود بوده و به این جهت از شما عزیزان قدردانی کنیم.

در این دیدار مدیرکل میراث فرهنگی ، گردشگری و صنایع دستی استان آذربایجان غربی نیز با اشاره به زمان برگزاری جشنواره تخت سلیمان گفت : در نگاه اول شاید بعضی از دوستان به ما خرده بگیرند که چرا زمان اجرای این جشنواره در زمستان می باشد اما هدف ما این است که بگوئیم تکاب و داشته های فرهنگی ، تاریخی و گردشگری آن حتی در زمستان نیز زیبا بوده و برای گردشگران می تواند جذاب باشد.

جلیل جباری با اشاره به اقدامات اداره کل در شهرستان تکاب تصریح کرد : ما در چند سال اخیر اقدام به ساخت مجتمع آموزشی صنایع دستی نموده ، پل تاریخی ساروق ، حمام و مسجد اغول بیگ را مرمت کرده ایم.

او افزود: ساماندهی آبگرم احمد آباد ، ایجاد آسفالت جاده منتهی به جاذبه طبیعی چملی گول ، ثبت آن بهمراه زندان سلیمان ، زندان برنجه و زندان نبی کندی در فهرست آثار ملی را در برنامه کاری خود داشته و انجام دادیم.

جباری ادامه داد : بمنظور معرفی آثار طبیعی و تاریخی تکاب اقدام به نصب تابلوهای راهنما در مسیرهای منتهی به این جاذبه ها کردیم تا گردشگران بتوانند براحتی از این آثار بازدید کنند.

او عنوان کرد: ماراه نرفته زیاد داریم اما سعیمان بر این است که با اجرای چنین جشنواره هایی تکاب را بیش از پیش در منطقه و کل کشور معرفی نمائیم.

او عنوان کرد  : اجرای چنین جشنواره هایی مقدور نیست مگر با همکاری و همدلی همه عزیزان و همه دستگاهها بطوریکه در این جشنواره باید از مسولین استان و هم چنین فرمانداری و روسای ادارات شهرستان تکاب قدردانی کنیم .

جباری یادآور شد : این جشنواره تمرینی برای میزبانی و اجرای جشنواره ای با ابعاد وسیع تر و ملی است که در نظر داریم با همکاری همه دستگاهها در نیمه نخست سال 1399 در تکاب برگزار کنیم.

امتیاز :  ۰ |  مجموع :  ۰

برچسب ها

    5.5.5.0
    V5.5.5.0