جمعه, 15 آذر 1398
  • تاريخ :
     ۱۳۹۸/۰۹/۰۲ 
  • تعداد بازدید : 59
  • کد خبر : ۶۳۲۶
دیدار مدیركل میراث فرهنگی آذربایجان غربی با رئیس پژوهشگاه میراث فرهنگی كشور
دراین دیدار برهمکاری در زمینه آموزش هنرهای سنتی، تهیه اطلس باستان شناسی و چاپ و انتشار نتایج پژوهشها و مطالعات باستان شناسی و مردم شناسی تاکید شد.

دراین دیدار برهمکاری در زمینه آموزش هنرهای سنتی، تهیه اطلس باستان شناسی و چاپ و انتشار نتایج پژوهشها و مطالعات باستان شناسی و مردم شناسی تاکید شد.

به گزارش روابط عمومی اداره کل میراث فرهنگی ، گردشگری و صنایع دستی استان آذربایجان غربی ، بهروز عمرانی رئیس پژوهشگاه میراث فرهنگی کشور که برای بازدید از یکی از طرحهای مطالعات باستانشناسی به این استان سفرکرده بود در دیدار با مدیرکل میراث فرهنگی، گردشگری و صنایع دستی استان در خصوص همکاریهای دوجانبه و نیازهای پژوهشی مرتبط به بحث و گفتگو پرداخت.

بر اساس این گزارش در این دیدار جلیل جباری مدیرکل استان با اشاره به برنامه ریزیها و اقدامات این اداره کل در زمینه بسط و گسترش هنرهای صنایع دستی، مطالعات و کاوشها و پژوهشهای متعدد در حوزه باستانشناسی، ثبت آثار و تعیین عرصه و حریم آثار تاریخی، خواستار همکاری بیشتر پژوهشگاه در زمینه ارائه رهنمودهای مشاوره ای و کمک در زمینه تحقق بیشتر اهداف مدنظر شد.

برهمین اساس بهروز عمرانی رئیس پژوهشگاه میراث فرهنگی کشور ابراز نمود: ما آمادگی داریم تا حداقل پنجاه درصد هزینه های مربوط به آموزش و احیاء هنرهای سنتی در حال فراموشی، تهیه اطلس باستان شناسی شهرهای استان و چاپ و نشر مردم نگاریهای انجام شده شهرستانهای استان را برعهده بگیریم.

اوهمچنین افزود: در زمینه مطالعات فرهنگی مربوط به صدور مجوزهای اقامتگاه بومگردی، گردآوری و انتشار مطالعات زبان شناسی و گویشها و همچنین نظرات کارشناسی و صدور مجوز برای تعیین عرصه  حریم آثار و محوطه های تاریخی استان آماده همکاری هستیم.

امتیاز :  ۰ |  مجموع :  ۰

برچسب ها

    5.5.5.0
    V5.5.5.0