دوشنبه, 3 آبان 1400
  • تاريخ :
     ۱۴۰۰/۰۷/۲۱ 
  • تعداد بازدید : 32
  • کد خبر : ۱۵۹۰۶
دستگاه‌های اجرایی آذربایجان غربی برای میزبانی شایسته از ارزیابان یونسكو نهایت همكاری را بكنند
معاون هماهنگی امور عمرانی استاندار آذربایجان غربی گفت: دستگاه‌های اجرایی برای میزبانی شایسته از ارزیابان یونسکو موظف هستند همکاری لازم را با فرمانداری خوی و اداره‌کل میراث‌فرهنگی، گردشگری و صنایع‌دستی استان همکاری لازم را داشته باشند.

به‌گزارش روابط‌عمومی اداره‌کل میراث‌فرهنگی، گردشگری و صنایع‌دستی آذربایجان غربی، آیدین رحمانی، ۲۱ مهر در جلسه هماهنگی اقدامات دستگاه‌های اجرایی برای بازدید ارزیابان یونسکو اظهار کرد: ثبت جهانی آثار در شناساندن قدمت و هویت تاریخ منطقه نقش مهمی دارد و باید از این فرصت برای ثبت جهانی کارانسرای قطور خوی استفاده کرد. 

معاون هماهنگی امور عمرانی استاندار آذربایجان غربی افزود: آذربایجان غربی با توجه به غنای تاریخی و فرهنگ تعداد آثار ثبت جهانی شده بسیار کمی دارد که برای افزایش این تعداد نیاز است تمام مسئولان با یکدیگر تعامل حداکثری داشته باشند. 

او ادامه داد: برگزاری نمایشگاه صنایع‌دستی تولیدات عشایری در حاشیه این مراسم نیز می‌تواند نقش مهمی برای معرفی آداب و رسوم مردم این منطقه داشته باشد که برای برگزاری این نمایشگاه نیز برنامه‌ریزی‌های لازم در اسرع وقت انجام شود. 

مدیرکل میراث‌فرهنگی، گردشگری و صنایع‌دستی آذربایجان غربی نیز در این مراسم عنوان کرد: از سال گذشته مقدمات لازم برای تهیه پرونده ثبتی کاروانسرای قطور خوی در فهرست آثار جهانی تشکیل شده و در این مدت اقدامات لازم اعم از مرمت اضطراری و آزادسازی حرایم این بنا انجام شده است. 

جلیل جباری اضافه کرد: در مدت یک روزی که ارزیابان یونسکو در استان حضور دارند نیاز است تا برنامه‌ریزی‌های لازم برای اقامت و میزبانی از آنها به نحو احسن انجام پذیرد که نیازمند همکاری دستگاه‌های مختلف است. 

او تصریح کرد: کوچکترین کوتاهی در این مورد ممکن است حتی به عدم ثبت پرونده مجموعه کاروانسراهای ایران نیز بیانجامد که این موضوع نشان‌دهنده اهمیت نحوه میزبانی و حفاظت از کاروانسرای قطور خوی است.

امتیاز :  ۰ |  مجموع :  ۰

برچسب ها

    5.5.5.0
    V5.5.5.0