پنج‌شنبه, 1 مهر 1400
  • تاريخ :
     ۱۴۰۰/۰۶/۲۴ 
  • تعداد بازدید : 28
  • کد خبر : ۱۵۸۵۵
راه‌اندازی انجمن‌های میراث‌فرهنگی یكی از برنامه‌های راهبردی یگان حفاظت است
فرمانده یگان حفاظت اداره کل میراث فرهنگی، گردشگری و صنایع دستی آذربایجان غربی گفت: راه اندازی انجمن های میراث فرهنگی یکی از برنامه های راهبردی یگان حفاظت میراث فرهنگی استان در راستای  کاهش جرایم در حوزه میراث و جلب حداکثری مشارکت های اجتماعی در سال جاری است.

به‌ گزارش روابط‌عمومی اداره کل میراث‌فرهنگی، گردشگری و صنایع‌دستی استان آذربایجان غربی، جلسه ای در خصوص راه‌اندازی انجمن های بخش نازلو با شهین محمدنژاد بخشدار نازلو، سرهنگ بهزاد حجابی، فرمانده یگان حفاظت اداره کل میراث فرهنگی، گردشگری و صنایع دستی آذربایجان غربی و تعدادی دیگر از کارشناسان برگزار شد.

سرهنگ بهزاد حجابی در این جلسه اظهار کرد: با توجه به اصلی‌ترین و در عین حال سخت‌ترین وظیفه میراث فرهنگی، حفاظت از آثار تاریخی است، و گستردگی و تعدد آثار  حفاظت و حراست از آثار تاریخی و فرهنگی به تنهایی از عهده یک اداره و نهاد بر نمی‌آید.

فرمانده یگان حفاظت اداره کل میراث فرهنگی، گردشگری و صنایع دستی آذربایجان غربی افزود: لذا راه اندازی انجمن های میراث فرهنگی یکی از عوامل مهم در راستای حفاظت و صیانت از آثار تاریخی و فرهنگی استان است که به همین جهت جلسات متعددی با فرمانداران و بخشداریها و نهادهای امنیتی و اجتماعی در راستای صیانت از آثار تاریخی و کاهش جرایم در این حوزه با فعالسازی انجمن ها واستفاده حداکثری از ظرفیت نهادهای برون سازمانی اصلی ترین محور برنامه های راهبردی یگان حفاظت میراث‌فرهنگی، گردشگری و صنایع‌دستی استان است.

او ادامه داد: اصلی‌ترین و در عین حال سخت‌ترین وظیفه میراث فرهنگی، حفاظت از آثار تاریخی است با عنایت به کمبود امکانات و نیروی انسانی موجود متناسب با تعدد آثار تاریخی، طبیعی و باستانی این استان، لذا تشکیل و راه اندازی انجمن های مردم نهاد یکی از مهم ترین برنامه های هدفمند عوامل در حفاظت و صیانت از آثار است.

سرهنگ حجابی عنوان کرد: چنین اقداماتی ضمن فرهنگ‌سازی جوامع محلی و  تغییر نگاه مردم و مسئولان نسبت به میراث فرهنگی و اهمیت حفاظت و صیانت از آثار تاریخی در میان مردم به دلیل استفاده آیندگان مهم و ویژه خواهد بود و این مهم به مرور زمان موجب کاهش جرائم در حوزه میراث فرهنگی خواهد شد.

امتیاز :  ۰ |  مجموع :  ۰

برچسب ها

    5.5.5.0
    V5.5.5.0