شنبه, 16 اسفند 1399
  • تاريخ :
     ۱۳۹۹/۱۲/۰۵ 
  • تعداد بازدید : 66
  • کد خبر : ۱۴۵۰۲
ثبت آبشار داراب سلماس در فهرست آثار ملی
رییس اداره میراث فرهنگی، گردشگری و صنایع دستی سلماس از ثبت ملی آبشار داراب سلماس خبر داد.

به گزارش روابط عمومی اداره کل میراث فرهنگی، گردشگری و صنایع دستی آذربایجان غربی، افراسیاب گراوند با اعلام این خبر عنوان کرد: آبشار داراب در بخش کوهسار شهرستان سلماس و در فاصله ی 2200 متری جنوب غربی روستای داراب از توابع دهستان چهریق واقع شده است.

او افزود: آبشار داراب، آبشاری زیبا و دلنشین است که در میان دره ای سرسبز واقع شده است، اطراف این آبشار مملو از درختان بادام، گردو، انگور، سیب، زالزالک، سرو و پوشش گیاهی بسیار مناسب و دیدنی است. در فصل بهار و تابستان گردشگران و مسافران علاقه مند برای تفریح به این آبشار منحصربه فرد روی می آورند و بخشی از اوقات خود را پیرامون پر از زیبایی آن سپری می کنند.

رئیس اداره میراث فرهنگی، گردشگری و صنایع‌دستی سلماس اضافه کرد: این اثر مهم با عنایت به اینکه در میان دره ای سرسبز با آب و هوای مطلوب و دلنشین قرار گرفته، می تواند به یکی از قطب های مهم گردشگری شهرستان سلماس تبدیل گردد.

گراوند تصریح کرد: امروزه توسعه گردشگری به عنوان یک راهبرد مهم در بحث توسعه همه جانبه کشور جمهوری اسلامی ایران از سال های گذشته و خصوصآً در حال حاضر مورد توجه برنامه ریزان و سیاست گذاران کشور قرار گرفته است، و برنامه ریزی برای معرفی و ایجاد پتانسیل های گردشگری شهرستان ها و مناطق مختلف برای این منظور ضروری است.

امتیاز :  ۰ |  مجموع :  ۰

برچسب ها

    5.5.5.0
    V5.5.5.0