سه‌شنبه, 11 آذر 1399
  • تاريخ :
     ۱۳۹۹/۰۸/۲۹ 
  • تعداد بازدید : 40
  • کد خبر : ۱۴۲۷۸
ادامه مرمت بناهای موجود در سایت پادگان ارومیه
مدیرکل میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری آذربایجان‌غربی گفت: باغ موزه پادگان لشکر ۶۴ ارومیه و بناهای آن با ۲۰ میلیارد ریال اعتبار امسال مرمت می‌شود.

جلیل جباری در بازدید خبرنگاران از مجموعه پادگان لشگر ۶۴ ارومیه افزود: این مجموعه دارای ۹ هکتار مساحت بوده و ۴۰ بنا در آن واقع شده است که مرمت چهار بنا در محدوده باغ موزه به تازگی به پیمانکار واگذار شده و در دستور کار است.

وی با بیان اینکه ۲۰ میلیارد ریال اعتبار اولیه این طرح از محل سفر ریاست جمهوری تامین شده ‌است گفت: میزان هزینه مورد نیاز برای مرمت و نگهداری و تجهیز سالانه این مجموعه هم‌اکنون در حوزه میراث فرهنگی ۵۰ میلیارد ریال پیش‌بینی می‌شود تا بتوان باغ موزه و موزه‌های تخصصی را در آن راه‌اندازی کرد.

مدیر کل میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری آذربایجان غربی بیان کرد: یکسال است بخش مطالعاتی این بنا برپایه مصوبات شواری عالی معماری و شهرسازی کشور شروع شده‌ است که اعتبار آن از محل اعتبارهای سال ۱۳۹۸ تامین شده است.

وی با اشاره به اینکه استمرار تامین اعتبار مهمترین عامل ادامه مرمت این بنای تاریخی است افزود: تمام ۴۰ بنای تاریخی مجموعه لشکر ۶۴ ارومیه حایز شرایط نگهداری و حفاظت هستند.

جباری ادامه داد: مرمت ساختمان‌ها سال بعد هم با تخصیص اعتبار مناسب و اجازه ارتش ادامه می‌یابد تا بتوان در اولین فرصت شاهد بهره‌برداری از این فضا بود.

وی با اشاره به سایر طرح‌های مرمتی و حفاطتی اداره کل میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری استان بیان کرد: ایجاد موزه باز چالدران، تقویت زیرساخت‌های گردشگری "قره‌کلیسا" و مرمت "باغچه‌جوق" ماکو از جمله طرح‌های حفاطتی و مرمتی و گردشگری استان درسال‌جاری است که پیگیری و در دست اجراست.

امتیاز :  ۰ |  مجموع :  ۰

برچسب ها

    5.5.5.0
    V5.5.5.0