/  3
عنوان : تشكیل كمیته كارشناسی تفاهم نامه همكاری بین اداره كل میراث فرهنگی،صنایع دستی و گردشگری استان با بنیاد مسكن
کد خبر : ۳۱۳۴
تاريخ :
 ۷۷۵/۰۴/۲۵ 
ساعت : ۱۳:۴۶:۱۳

امتیاز :  ۱/۰۰ |  مجموع :  ۱

كمیته كارشناسی تفاهم نامه همکاری بین اداره كل میراث فرهنگی،صنایع دستی و گردشگری استان با بنیاد مسكن آذربایجان غربی تشکیل شد .

به گزارش روابط عمومی اداره کل میراث فرهنگی،صنایع دستی و گردشگری آذربایجان غربی، کمیته کارشناسی بررسی  تفاهم نامه منعقده فی مابین معاون امور عمرانی ، بنیاد مسکن و میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری برگزار شد.

 بر اساس این گزارش، این کمیته با حضور معاون عمران روستائی بنیاد مسکن استان، نمایده دفتر امور روستائی استانداری آذربایجان غربی و معاونین صنایع دستی، سرمایه گذاری و گردشگری این اداره کل برگزار شد.

در این جلسه، حسین امامی معاون گردشگری استان با اشاره به تفاهم نامه کشوری مابین سازمان متبوع و بنیاد مسکن انقلاب اسلامی گفت: پیش نویس تفاهم نامه استانی که بصورت سه جانبه ما بین معاون هماهنگی امور عمرانی استانداری، بنیاد مسکن و این اداره تدوین گردیده است که در راستای اجرائی نمودن بند 3 از ماده 3 تفاهم نامه کشوری می باشد.

او افزود: ماده فوق از تفاهم نامه مذکور بر همکاری در رابطه با پرداخت تسهیلات به روستائیان بمنظور ایجاد و توسعه اقامتگاههای بوم گردی در روستاهای گردشگری و متقاضی طرح بوم گردی می باشد.

در این نشست، معاون عمرانی بنیاد مسکن به همکاریهای قبلی که این بنیاد با میراث فرهنگی استان داشته اشاره کرد و گفت: اکثر طرح های هادی اجرا شده در روستاهای هدف گردشگری استان از جمله: گورچین قلعه و بند ارومیه، سویناس مهاباد، بیوران سفلی سردشت، چورس چایپاره با رویکرد جذب گردشگر بوده است و این بنیاد تمایل به ادامه همکاری ها در چارچوب تفاهم نامه جدید دارد.

در این جلسه مصوب گردید پیش نویس تفاهم نامه استانی فی مابین معاون هماهنگی امور عمرانی استانداری، بنیاد مسکن انقلاب اسلامی و اداره کل میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری استان تهیه و طی تشریفات قانونی و با هماهنگی معاونت عمرانی استانداری و مدیران کل طرفین، به امضاء برسد.

همچنین مقرر شد که مقدمات لازم جهت انعقاد تفاهم نامه فی مابین بنیاد مسکن انقلاب اسلامی و میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری در راستای اجرائی نمودن سایر شرایط وبندهای تفاهم نامه کشوری از جمله حفاظت و مرمت ابنیه و بافت های تاریخی و فرهنگی، توسعه وترویج صنایع دستی و هنرهای بومی روستائی و ترغیب سرمایه گذارن خصوصی به سرمایه گذاری در  امر گردشگری روستائی به مرحله اجرا برسد.

 بازگشت           چاپ چاپ         
 

DOURAN Portal V4.0.0.0

V4.0.0.0