رو عنوان : استاندار آذربایجان غربی در سومین همایش بین المللی شمس و مولانا:
عنوان : آذربایجان غربی مهد بزرگان و شخصیت های برجسته فرهنگی و علمی است.
کد خبر : ۳۱۲۹
تاريخ :
 ۷۷۵/۰۴/۲۱ 
ساعت : ۱۳:۱۰:۲۱
عنوان گروه خبري : اخبار سازمان .

امتیاز :  ۰ |  مجموع :  ۰

آذربایجان غربی مهد بزرگان و شخصیت های برجسته فرهنگی و علمی است.

به گزارش روابط عمومی اداره کل میراث فرهنگی ، صنایع دستی و گردشگری استان آذربایجان غربی ؛ مهندس سعادت روز شنبه در آیین آغاز به کار سومین همایش بین االمللی شمس و مولانا در خوی افزود: منطقه شمال غرب و استان آذربایجان غربی مهد تمدن و محل زندگی اندیشمندان و علمای برجسته ای در طول تاریخ بوده است؛ این منطقه بعلت خصوصیات ویژه ای که دارد مرکز جذب اندیشمندان و فضلا بوده است.

او ادامه داد: این منطقه به لحاظ پذیرش و تحمل افکار و اندیشه های متفاوت ظرفیت لازم را داشته است و همین مساله هم یکی از علت های حضور علما، اندیشمندان و فضلا در این استان ها از جمله آذربایجان غربی، آذربایجان شرقی و اردبیل بوده است؛ اندیشمندانی که در شرایط و در مقاطعی نمی توانستند اندیشه های خود را مطرح کنند به این  استان ها و از جمله شهرستان خوی سفر کرده اند.

استاندار آذربایجان غربی افزود: همانگونه که خوی بعنوان یکی از مراکز بزرگ معنوی و علمی کشور، شخصیت های برجسته ای را در طول تاریخ و در دوران معاصر به خود جذب کرده و در دل خود جای داده است.

سعادت با اشاره به وجود وحدت و همدلی میان اقوام و ادیان در آذربایجان غربی نیز گفت: در این استان در طول تاریخ، همواره اقوام و پیروان ادیان مختلف در کنار هم و بصورت محبت آمیز زندگی کرده اند که این روند امروز هم تداوم دارد؛ این مردم اعم از ترک و کرد و مسیحی در کنار هم و در شرایط مختلف از میهن اسلامی و این مرز و بوم پاسداری کرده اند و در این راه استان آذربایجان غربی 12 هزار شهید را تقدیم انقلاب کرده است.

استاندار آذربایجان غربی در این حضور که با همراهی فرماندار، شهردار و اعضای شورای اسلامی شهر خوی صورت گرفت، از نزدیک در جریان آخرین وضعیت اجرای طرح ساماندهی و توسعه بارگاه شمس تبریزی قرار گرفت و دستورات لازم را برای تسریع در روند اجرای طرح صادر نمود .

گفتنی است هفتم مهرماه در تقویم رسمی جمهوری اسلامی ایران به نام روز شمس نامگذاری شده است و همه ساله برنامه ها و همایش های علمی و فرهنگی گوناگونی در خصوص معرفی اندیشه ها و مزار شمس تبریزی در خوی برگزار می شود.بازگشت           چاپ چاپ         
 

DOURAN Portal V4.0.0.0

V4.0.0.0