جمعه, 1 آذر 1398
رو عنوان : با حضور رئیس مجلس شورای اسلامی :
عنوان : فراخوان سرمایه گذاری طرح گردشگری مخزن سد سردشت رونمایی شد.
کد خبر : ۶۲۹۵
تاريخ :
 ۱۳۹۸/۰۸/۱۵ 

امتیاز :  ۰ |  مجموع :  ۰

با حضور رئیس مجلس شورای اسلامی ؛ فراخوان سرمایه گذاری طرح گردشگری مخزن سد سردشت رونمایی شد.

به گزارش روابط عمومی اداره کل میراث فرهنگی ، گردشگری و صنایع دستی استان آذربایجان غربی و به نقل از خبرگزاری مهر اولین فراخوان سرمایه گذاری طرح گردشگری آبی محدوده سد سردشت دیروز سه شنبه مورخ 14/8/98  رونمایی شد.

بر اساس این گزارش طی مراسمی با حضور علی لاریجانی رئیس مجلس شورای اسلامی، رضا اردکانیان وزیر نیرو و محمد مهدی شهریاری استاندار آذربایجان غربی و جمعی از مقامات کشوری و آذربایجان غربی اولین فراخوان سرمایه گذاری طرح گردشگری آبی محدوده سد مخزن سردشت در استان در چهارمین هفته پویش هر هفته الف - ب - ایران در راستای تفاهم نامه مشترک بین وزارت خانه های نیرو و میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری  رونمایی شد.

مدیرعامل شرکت توسعه مناب آب و نیروی ایران در آیین رونمایی این طرح اظهارداشت: بر اساس مطالعات اولیه و با اجرای فاز اول این طرح به ارزش ۳۹۸ میلیارد ریال، علاوه بر اشتغال‌زایی مستقیم برای ۲۳۱ نفر، ظرفیت ورود روزانه ۵۲۰۰ نفر گردشگر فراهم خواهد شد.

بهروز مرادی اتصریح کرد :سردشت یکی از شهرستان‌های مرزی آذربایجان غربی به شمار می‌رود که در زمینه‌های طبیعت‌گردی، تاریخی و بازرگانی دارای ظرفیت‌های ارزشمند گردشگری است.

او افزود : با توجه به زیبایی و عظمت سد سردشت، طبیعت حاشیه سد و پلی که بر روی آن احداث شده است، امکان سرمایه‌گذاری روی این پتانسیل به عنوان یکی از بزرگ‌ترین ظرفیت‌های گردشگری این منطقه فراهم شده است.

مرادی ادامه داد : با اجرای این طرح علاوه بر آشنایی گردشگران با منابع آبی کشور و جلب مشارکت غیرمستقیم آنان در حفظ این منابع آبی، ایجاد زمینه‌های مناسب برای اشتغال و افزایش درآمد ساکنان شهر سردشت را فراهم خواهد کرد.

طرح گردشگری آبی محدوده مخزن سد سردشت در ۳ مرحله اجرا خواهد شد و شامل موارد ذیل است:

مجموعه تفریحات کوهستانی(زیپ لاین، پل چوبی، تله سیژ و استراحتگاه موقت)

دهکده توریستی پل شهداء (سوئیت، کمپین، اقامت موقت، رستوران، فود کورت، پارک آبی، کارتینگ، شهربازی و تفریحات کودکان)

 اقامتگاه آبی روی دریاچه(رستوران و پذیرایی آبی، امکانات ماهی گیری با قلاب، آموزش غواصی و استراحتگاه موقت)

اسکله تفریحی( کشتی اتوبوسی، قایق تفریحی و ورزش های آبی شامل پاراسل، جت اسکی، اسکوتر، فلای بورد، پدل بورد، بنانا)

استراحتگاه بوم گردی( در روستاهای یوسف کل و بریسو و ورجک شامل اسب سواری و قاطر سورای)

اکو کمپ کوهستانی( اقامتگاه و رستوران)

گردشگری صنعتی(سالن همایش، استراحتگاه، رستوران و کافی شاپ)

گفتنی است براساس تفاهم نامه فی مابین وزارت نیرو  و  وزارت میراث فرهنگی ، گردشگری و صنایع دستی در راستای فراهم کردم امکان سرمایه گذاری در منابع آبی پشت سدهای کشور؛ برای اولین بار بسته های فرصت های سرمایه گذاری توسعه گردشگری درقالب 20 عنوان همزمان با حضور علی لاریجانی رئیس مجلس شورای اسلامی در شهرستان سردشت استان آذربایجان غربی رونمایی شد . 

 


تعداد بازدید : 36

بازگشت           چاپ چاپ          نظر دهی به خبر نظر دهی به خبر
 

DOURAN Portal V4.6.0.0

V4.6.0.0