جمعه, 1 آذر 1398
    /  2
عنوان : حضور استان آذربایجان غربی در اولین نمایشگاه گردشگری سلامت كردستان عراق
کد خبر : ۶۲۹۲
تاريخ :
 ۱۳۹۸/۰۸/۱۴ 
عنوان گروه خبري : اخبار سازمان .

امتیاز :  ۰ |  مجموع :  ۰

جاذبه های گردشگری  استان آذربایجان غربی در اولین نمایشگاه گردشگری سلامت كردستان عراق معرفی خواهد شد . 

 به گزارش روابط عمومی اداره کل میراث فرهنگی ، گردشگری و صنایع دستی استان آذربایجان غربی ؛ ماه آینده نمایشگاه مربوط به گردشگری سلامت در کردستان عراق برگزار می شود و از فعالین بخش خصوصی و شرکت های خدمات مسافرتی و گردشگری استان دعوت شده است تا در این رویداد مهم حضور فعال داشته باشند.

ریتاخضرزاده افزود: در جلسه هماهنگی که به همین منظور با مسئولین انجمنهای صنفی دفاتر خدمات مسافرتی و گردشگری و همچنین هتلدارن استان داشتیم ضمن بیان اهمیت این نمایشگاه برای استان سازوکار مشارکت و حضور در آن مطرح شد.

او با اشاره به ظرفیتهای بالای این استان در حوزه گردشگری سلامت گفت: گردشگران زیای از کشورهای همچوار این استان مخصوصا کردستان عراق برای امور درمانی و پزشکی به شهرهای مختلف استان و ارومیه مسافرت می کنند که دغدغه اصلی ما، ساماندهی این حوزه است. تلاش ما بر این است که شرکتهای خدمات مسافرتی و گردشگری استان بصورت جدی وارد این حوزه فعالیتی شوند و ما اخیراً برای سه دفتر متقاضی فعالیت در این حوزه، گواهینامه حرفه ای فعالیت صادر کرده ایم.

خضرزاده ادامه داد : این نمایشگاه فرصت مغتنمی است تا فعالین بخش خصوصی و دفاتر خدمات مسافرتی و گردشگری استان بتوانند تعامل و ارتباط های سازنده و موثر با آژانس ها و فعالین گردشگری کشور هدف داشته باشند و ضمن معرفی توانمندیهای استان ، در راستای همکاریهای موثر و ادامه دار، توافقات لازم با طرف عراقی داشتته باشند.

معاون گردشگری اداره کل استان افزود : منطقه اقلیم کردستان عراق با بیش از 200 کیلومتر مرز مشترک با این استان جز مهمترین بازارهای هدف گردشگری آذربایجان غربی بوده و با توجه به سیاستهای بعمل آمده ، در نظر است با همکاری شرکت های گردشگری و دانشگاه علوم پزشکی ، سهم این استان از گردشگری سلامت از میزان فعلی به جایگاه واقعی ارتقاء یابد.

گفتنی است که این نمایشگاه بمدت سه روز و در روزهای 26 لغایت 28 در اربیل اقلیم کردستان عراق  برگزار خواهد شد.

 


تعداد بازدید : 36

بازگشت           چاپ چاپ          نظر دهی به خبر نظر دهی به خبر
 

DOURAN Portal V4.6.0.0

V4.6.0.0