سه‌شنبه, 30 مهر 1398
عنوان : آذربایجان غربی آماده پذیرایی از زائرین اربعین حسینی است
کد خبر : ۶۲۴۴
تاريخ :
 ۱۳۹۸/۰۷/۱۷ 

امتیاز :  ۰ |  مجموع :  ۰

مدیرکل میراث فرهنگی ، گردشگری و صنایع دستی آذربایجان غربی از آمادگی استان برای استقبال از زائرین اربعین حسینی خبر داد .

به گزارش روابط عمومی اداره کل میراث فرهنگی ، گردشگری و صنایع دستی استان آذربایجان غربی جلیل جباری با اعلام این خبر گفت : همانند سالیان گذشته استان آذربایجان غربی امسال نیز آماده استقبال و پذیرایی از زائرین داخلی و خارجی اربعین حسینی است.

او تصریح کرد : زائرین زیادی از کشور ترکیه از مرز بازرگان در استان آذربایجان غربی وارد کشور شده و بدلایل مختلف من جمله کاهش هزینه ها و امنیت سفر این استان را برای عزیمت به کربلای معلی انتخاب می نمایند.

وی با اشاره به آمادگی واحدهای اقامتی استان اظهار داشت : تمامی واحدهای اقامتی استان اعم از هتل ها ، مهمانپذیر ها و حتی اقامتگاه های بوم گردی آماده پذیرایی از زائرین بوده و با هماهنگی های انجام شده تا 40 % به این این زائرین تخفیف داده خواهد شد .

جباری افزود : همکاران ما در شهر مرزی بازرگان و ماکو با ارائه بروشور ها و نقشه های گردشگری استان آذربایجان غربی آماده پذیرایی از زائرین بوده و راهنمایی های لازم را در خصوص حرکت زائرین ترکیه ای بسمت مرز خسروی را ارائه می نمایند.

مدیرکل استان ادامه داد : براساس اعلام فرمانداری ماکو پیش بینی می شود حدود 2 هزار نفر از زائران غیر ایرانی از طریق مرز بازرگان بمنظور شرکت در راهپیمایی عظیم اربعین حسینی به کشور وارد شده و از طریق مرزخسروی خارج شوند.


تعداد بازدید : 46

بازگشت           چاپ چاپ          نظر دهی به خبر نظر دهی به خبر
 

DOURAN Portal V4.6.0.0

V4.6.0.0