سه‌شنبه, 30 مهر 1398
    /  3
رو عنوان : به مناسبت روز جهانی کودک :
عنوان : برگزاری دومین جشنواره سلام به كودكی در شهرستان خوی
کد خبر : ۶۲۴۱
تاريخ :
 ۱۳۹۸/۰۷/۱۶ 
عنوان گروه خبري : اخبار سازمان . گردشگری .

امتیاز :  ۰ |  مجموع :  ۰

به مناسبت هفته جهانی کودک دومین جشنواره سلام به کودکی  در موزه خوی برگزارگردید.

به گزارش روابط عمومی اداره کل میراث فرهنگی ، گردشگری و صنایع دستی استان آذربایجان غربی ، عزیز میرزایی رئیس اداره میراث فرهنگی ،گردشگری و صنایع دستی شهرستان خوی با اعلام این خبرگفت: دومین جشنواره سلام به کودکی در موزه این شهرستان برگزار شد .

میرزایی با اشاره به بزرگداشت هفته جهانی کودک عنوان کرد : این جشنواره در زمینه‌های ادبیات کودکان، اجرای نمایش‌های عروسکی، بازی های بومی و محلی، همیاران موزه و کودک ، ایستگاه نقاشی کودک و فضای مجازی با شرکت یک‌هزار دانش‌آموز برگزار شد.

وی هدف از برگزاری این جشنواره را بزرگداشت هفته جهانی کودک ، آموزش ، تقویت قوه تخیل کودکان ، آشنایی  با فرهنگ و تاریخ و تمدن، هدفمند کردن بازدید از موزه ها، ایجاد علاقه در نسل آینده عنوان کرد.

رئیس اداره میراث فرهنگی ،گردشگری و صنایع دستی شهرستان خوی اظهار کرد: در این مراسم ، بازی های بومی محلی مانند عمو زنجیرباف، دال پلان، هفت سنگ مهارتی، دوزپا، بامن بیا با من نیا، چوب کشی، چوب بازی و حمل تخم مرغ با قاشق با مشارکت کودکان حاضر اجرا شد.

 وی به  نقاشی ۳۰۰ کودک شرکت کننده در این جشنواره نیز اشاره کرد و گفت: کودکان با موضوع هفته جهانی کودک و میراث فرهنگی به کشیدن نقاشی پرداختند که بعد از اعلام نفرات برتر از طریق مربیان مدارس آنها به میراث فرهنگی، به ۶ نفر جوایزی اهدا خواهد شد.

گفتنی است موزه خوی یکی موزه های غنی کشورمان می باشد که در این موزه بیش از ۲ هزار قلم آثار منقول نگهداری می شود؛ این موزه شامل چهار سالن نمایش اشیای موزه ای، اشیا مردم شناسی، میراث مکتوب و آثار سنگی به معرض نمایش گذاشته شده که علاقه‌مندان همه روزه از ساعت ۸ تا ۱۷ می توانند جهت بازدید از آن به محل آن در کوچه نورالله خان این شهرستان مراجعه کنند.


تعداد بازدید : 155

بازگشت           چاپ چاپ          نظر دهی به خبر نظر دهی به خبر
 

DOURAN Portal V4.6.0.0

V4.6.0.0