جمعه, 28 تير 1398
رو عنوان : با نظارت فنی میراث فرهنگی آذربایجان غربی:
عنوان : با نظارت فنی میراث فرهنگی آذربایجان غربی و اختصاص بودجه از سوی شهرداری، عملیات مرمت چند راسته از بازار تاریخی ارومیه شروع شد.
کد خبر : ۵۸۷۲
تاريخ :
 ۱۳۹۸/۰۴/۲۰ 
عنوان گروه خبري : اخبار سازمان .

امتیاز :  ۰ |  مجموع :  ۰

با نظارت فنی میراث فرهنگی آذربایجان غربی و اختصاص بودجه از سوی شهرداری، عملیات مرمت چند راسته از بازار تاریخی ارومیه شروع شد.

به گزارش روابط عمومی اداره کل میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری آذربایجان غربی، جلیل جباری افزود: بازار تاریخی ارومیه یکی از مجموعه های تاریخی ارزشمند و پویا در قلب تجاری شهر است و از نظر ساماندهی، حفاظت و مرمت همواره مورد توجه این اداره کل بوده است.

او ادامه داد: در سال جاری با پی گیری این اداره کل و مساعدت و مشارکت شهرداری و شورای شهر اسلامی شهر ارومیه،  طی بررسیهای کارشناسانه برای مرمت اضطراری بخشی از راسته های آسیب دیده این بازار اعتبار لازم تامین شد .

جباری تصریح کرد: این عملیات مرمت شامل، راسته آجیل فروشان، راسته پنیرفروشان، راسته عطاران، تقاطع راسته چاقوسازان، راسته آقارضی و حیاط راسته شجاع الدوله می باشد که بر اساس سرفصل های مرمتی تعریف شده، اقدامات استحکام بخشی پایه ها و دیوارها، ساماندهی کف محوطه ها، ترمیم گنبدهای فروریخته و دیگر اقدامات مرمتی اجرا می شود.

مدیرکل میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری آذربایجان غربی اضافه کرد :بودجه اختصاص یافته برای پروژه های فوق مبلغی حدود 12 میلیارد ریال است که راسته های فوق، با نظارت فنی و تخصصی اداره کل میراث فرهنگی استان انجام خواهد شد و طبق برنامه زمانبندی شده قرار است تا سه ماه دیگر به پایان برسد.

 


تعداد بازدید : 34

بازگشت           چاپ چاپ          نظر دهی به خبر نظر دهی به خبر
 

DOURAN Portal V4.6.0.0

V4.6.0.0