جمعه, 28 تير 1398
رو عنوان : با حضور اقشار مختلف مردم برگزار شد :
عنوان : برنامه فرهنگی – گردشگری در جوار سه گنبد برگزار شد
کد خبر : ۵۸۶۹
تاريخ :
 ۱۳۹۸/۰۴/۲۰ 
عنوان گروه خبري : اخبار سازمان .

امتیاز :  ۰ |  مجموع :  ۰

اولین  برنامه  فرهنگی گردشگری با حضور پر شور اقشار مختلف مردم در جوار بنای تاریخی سه گنبد ارومیه برگزار شد .

به گزارش روابط عمومی اداره کل میراث فرهنگی ، صنایع دستی و گردشگری آذربایجان غربی ، عصر روز چهارشنبه با حضور اقشار مختلف مردم برنامه فرهنگی هنری و گردشگری در جوار بنای تاریخی سه گنبد ارومیه برگزار شد .

براساس این گزارش در این برنامه که با استقبال خوب مردم روبرو شد مدیرکل میراث فرهنگی ، صنایع دستی و گردشگری استان آذربایجان غربی با قدردانی از دستگاه های اجرایی گفت : نیت ما معرفی آثار تاریخی است و سعی داریم تا انتهای تابستان آثار مختلف استان را با همکاری دستگاه های مختلف اجرایی معرفی نمائیم.

جلیل جباری تصریح کرد : آماده سازی اماکن برای استقبال مسافران استقرار راهنمایان گردشگری ، برگزاری جشنواره ها و رویدادهای گردشگری از جمله برنامه های این اداره کل برای استقابل از گردشگران است .

او اظهار داشت : در ماههای آتی استان میزبان اجرای پنجمین همایش بین المللی شمس و مولانا ، آواها و نماها و جشنواره ملی گردشگری خواهد بود .

مدیرکل استان در خصوص مرمت آثار تاریخی افزود : ما عملیات احیاء مسجد جامع ارومیه را آغاز کرده ایم و سعی داریم در موعد مقرر این عملیات را به اتمام برسانیم .

وی اضافه کرد : برای احداث مجموعه فرهنگی هنری شمس تبریزی در خوی با تخصیص اعتباری بالغ بر 20 میلیارد تومان آغاز کرده ایم که در نوع خود مجموعه ای فاخر خواهد بود .

مدیرکل استان در انتهای سخنان خود با قدردانی از مسئولین اضافه کرد این برنامه ها  را با همکاری ادارات و دستگاه های مختلف اجرایی ادامه خواهیم داد تا جاذبه های گردشگری شهرهای مختلف استان را به گردشگران معرفی نمائیم.

گفتنی است در این برنامه که با همکاری حوزه هنری استان آذربایجان غربی اجرا شد بخشهای مختلف مانند اجرای موسیقی عاشقی تواشیح ، اشعار طنز و اجرای تئاتر شهری مورد استقبال مردم قرار گرفت.

 
تعداد بازدید : 55

بازگشت           چاپ چاپ          نظر دهی به خبر نظر دهی به خبر
 

DOURAN Portal V4.6.0.0

V4.6.0.0