جمعه, 28 تير 1398
    /  2
عنوان : امضای تفاهم نامه همكاری با اداره آموزش فنی و حرفه ای استان آذربایجان غربی
کد خبر : ۵۸۶۸
تاريخ :
 ۱۳۹۸/۰۴/۲۰ 
عنوان گروه خبري : اخبار سازمان . صنایع دستی .

امتیاز :  ۰ |  مجموع :  ۰

با هدف اجرای دوره های آموزشی صنایع دستی تفاهم نامه همکاری بین اداره کل آموزش فنی و حرفه ای استان آذربایجان غربی امضاء شد .

به گزارش روابط عمومی اداره کل میراث فرهنگی ، صنایع دستی و گردشگری آذربایجان غربی ، دیروز طی جلسه ای در محل اداره میراث فرهنگی ، صنایع دستی و گردشگری شهرستان ارومیه تفاهم نامه همکاری در زمینه اجرای دوره های آموزش صنایع دستی توسط مدیران کل میراث فرهنگی و فنی و حرفه ای استان آذربایجان غربی امضاء شد .

براساس این گزارش در این جلسه مدیرکل میراث فرهنگی استان با اشاره به تبلیغات انجام شده در این زمینه گفت : اطلاع رسانی در بین علاقه مندان صنایع دستی انجام شد و خوشبختانه استقبال خوبی از برگزاری این دوره ها شده و امیدواریم بتوانیم رشته های منظور شده را افزایش دهیم.

جلیل جباری تصریح کرد کرد : اداره کل میراث فرهنگی ، صنایع دستی و گردشگری استان آذربایجان غربی تمام تلاش خود را برای احیاء صنایع دستی و هنرهای سنتی داشته و دارد و برگزاری این دوره ها  نشان در تداوم این موضوع می باشد .

مدیرکل استان اظهار داشت : اگر بتوانیم در هر رشته پس از اتمام دوره ها تنها یک نفر را به بازار کار معرفی نمائیم به هدفمان رسیده ایم و بایستی تمام تلاش خود را برای ایجاد بازار های اشتغال برای هنرمندان صنایع دستی فراهم نمائیم.

مدیرکل آموزش فنی و حرفه ای آذربایجان غربی نیز در جلسه با تاکید بر همکارهای متقابل اظهار داشت : اداره کل آموزش فنی و حرفه ای استان آمادگی دارد تا در صورت تامین منابع و زیرساختهای آموزشی نسبت به انجام آموزشهای مشترک اقدام نماید.

محسن مددی تصریح کرد : ما در گذشته نیز همکاریهای خوبی در این زمینه داشته ایم و مطمئناً برگزاری این کلاسها علاوه بر پر کردن اوقات فراغت جوانان و نوجوانان و هم چنین علاقه مندان به صنایع دستی در سنین مختلف نقش مهمی در کاهش میزان بیکاری خواهد داشت .

گفتنی است از تاریخ ابتدای خرداد ماه سال جاری دوره های آموزشی صنایع دستی در رشته های « سفالگری حکاکی روی چرم طراحی سنتی مینیاتور- تراش سنگهای قیمتی و نیمه قیمتی معرق و منبت چوب گلیم بافی و ورنی بافی » در محل مرکز آموزش صنایع دستی شهید باکری واقع در اداره میراث فرهنگی ، صنایع دستی و گردشگری ارومیه برپا شده و علاقه مندان می توانند برای ثبت نام از این کلاسها بصورت حضوری اقدام نموده و یا با شماره تلفن  32229950-044  تماس حاصل نمایند.

 

 

 

 


تعداد بازدید : 29

بازگشت           چاپ چاپ          نظر دهی به خبر نظر دهی به خبر
 

DOURAN Portal V4.6.0.0

V4.6.0.0