جمعه, 28 تير 1398
    /  2
رو عنوان : در جلسه اقتصاد مقاومتی شهرستان چالدران تاکید شد :
عنوان : زیرساختهای گردشگری شهرستان چالدران تقویت می شود
کد خبر : ۵۸۶۴
تاريخ :
 ۱۳۹۸/۰۴/۱۸ 
عنوان گروه خبري : اخبار سازمان .

امتیاز :  ۵.۰۰ |  مجموع :  ۱

در جلسه ستاد اقتصاد مقاومتی شهرستان چالدران بر توسعه و تقویت زیرساختهای گردشگری این شهرستان تاکید شد .

به گزارش روابط عمومی اداره کل میراث فرهنگی ، صنایع دستی و گردشگری آذربایجان غربی ، در جلسه ای که روز دوشنبه در محل فرمانداری شهرستان چالدران و به ریاست استاندار آذربایجان غربی تشکیل شده بود برلزوم تقویت و توسعه زیرساختهای گردشگری چالدران تاکید شد .

براساس این گزارش در این جلسه مدیرکل میراث فرهنگی ، صنایع دستی و گردشگری استان آذربایجان غربی ضمن گزارش در خصوص عملکرد سال 97 اداره کل در زمینه ایجاد زیرساختهای گردشگری در چالدران توضیحاتی را به جمع حاضر ارائه کرد.

 جلیل جباری در این جلسه تصریح کرد : این اداره کل در زمینه احداث و تکمیل زیرساختهای گردشگری تفرجگاه قرنقو ، راه دسترسی آبشار شرشر ، عرب دیزج ، طراحی، تهیه و نصب تابلوهای معرفی جاذبه های گردشگری شهرستان اقدامات اساسی انجام داده است .

او ضمن درخواست اعتبار برای توسعه زیر ساختهای گردشگری افزود : ما برای انجام مطالعات موزه باز جنگ چالدران و همچنین احداث موزه باستان شناسی شهرستان چالدران نیازمند تامین اعتبار هستیم.

جباری با اشاره به برگزاری مراسم سالیانه ارامنه در قره کلیسا بر لزوم همکاری همه دستگاهها برای برگزاری هرچه بهتر این مراسم تاکید کرد .

در ادامه این جلسه وی برلزوم حل مشکلات حقوقی و مالکیتی مجموعه سیدصدرالدین تاکید کرده و گفت : ما برای فراهم نمودن امکان مطالعه و طراحی و توسعه زیرساختهای گردشگری و اجرای المان و طراحی و اجرای موزه باز جنگ چالدران اعلام آمادگی میکنیم .

گفتنی است از محل سفر استاندار آذربایجان غربی به شهرستان چالدران مبلغ 40 میلیارد ریال برای سالهای 98-99 بمنظور طراحی و اجرای سایت موزه جنگ چالدران اعتبار منظور شد .


تعداد بازدید : 31

بازگشت           چاپ چاپ          نظر دهی به خبر نظر دهی به خبر
 

DOURAN Portal V4.6.0.0

V4.6.0.0