دوشنبه, 3 تير 1398
رو عنوان : در دیدار با مدیرکل جدید دفتر امور اجتماعی و فرهنگی استانداری آذربایجان غربی مطرح شد :
عنوان : آماده راه اندازی سمن سرا برای انجمن های مردم نهاد در ارومیه هستیم
کد خبر : ۵۸۱۰
تاريخ :
 ۱۳۹۸/۰۳/۲۲ 
عنوان گروه خبري : اخبار سازمان .

امتیاز :  ۰ |  مجموع :  ۰

مدیرکل میراث فرهنگی آذربایجان غربی در دیدار با مدیرکل جدید دفتر امور اجتماعی و فرهنگی استانداری آذربایجان غربی از راه اندازی سمن سرا برای فعالیت انجمن های مردم نهاد در ارومیه خبر داد .

به گزارش روابط عمومی اداره کل میراث فرهنگی ، صنایع دستی و گردشگری استان آذربایجان غربی ، سه شنبه مورخ 21/ 03/ 98 مدیرکل استان با حضور در دفتر مدیرکل جدید امور اجتماعی و فرهنگی استانداری آذربایجان غربی در خصوص موضوعات متنوع فرهنگی و ظرفیتهای همکاری بحث و گفتگو کرد.

براساس این گزارش جلیل جباری که بهمراه معاون میراث فرهنگی استان در این دیدار حاضر شده بود ضمن تبریک انتصاب مدیرکل جدید دفتر امور اجتماعی و فرهنگی گفت : استانداری بعنوان اصلی ترین دستگاه اجرایی استان در طول سالیان اخیر حمایت های بیدریغی از برنامه های فرهنگی این اداره کل نموده که بایستی از این حمایت ها تشکر و قدردانی کرد.

او به سه محور اصلی در این دیدار اشاره کرده و افزود : اجرای برنامه های فرهنگی ، مطالعات مردم شناسی اشتغال و کارآفرینی و هم چنین توانمند سازی مجامع و تشکل های مردم نهاد سه محور اصلی برای همکاری است که امیدوارم در طول سالهای پیش رو به نتایج خوبی در این زمینه ها برسیم.

مدیرکل میراث فرهنگی آذربایجان غربی تصریح کرد : ما در سالهای اخیر از همکاری و تعامل انجمن های مردم نهاد برای پیشبرد اهداف سازمانی بهره برده و از ایشان حمایت های لازم را داشته ایم.

جباری اضافه کرد : سمن هایی که در حوزه میراث فرهنگی و گردشگری فعالیت می کنند تعداد قابل توجهی ندارند و چنانچه افراد متخصص و علاقه مند به حوزه های مذکور درصدد راه اندازی و تشکیل انجمن های مردم نهاد همسو با اهداف این اداره کل باشند از آنها حمایت خواهیم کرد .

مدیرکل استان اشاره کرد : در طول سالهای اخیر یکی از دغدغه های اصلی انجمن های مردم نهاد نبود مکانی برای تشکیل جلسات و برنامه ریزی های لازم برای اجرای برنامه های فرهنگی است که در اینخصوص نیز اداره کل آمادگی دارد تا برای راه اندازی سمن سرا در مرکز استان همکاری های لازم را با دفتر  امور اجتماعی و فرهنگی استانداری آذربایجان غربی داشته باشد.

در این جلسه مدیرکل جدید دفتر امور اجتماعی و فرهنگی استانداری آذربایجان غربی نیز با قدردانی از مدیرکل استان گفت : همانطوریکه مستحضرید اداره کل میراث فرهنگی  ، صنایع دستی و گردشگری یکی از دستگاه های است که من همکاری های مستمر با آن داشته و دارم و برای همکاری با شما آمادگی کامل داشته و از برنامه های فرهنگی آن اداره کل حمایت می کنم .

سید هادی طباطبایی تصریح کرد : ما در دو حوزه بطور ویژه فعالیت و برنامه ریزی داریم : 1-امور اجتماعی و فرهنگی 2-بررسی آسیب های اجتماعی که در دو حوزه نیز به همکاری شما نیازمندیم .

او افزود : چنانچه اداره کل میراث فرهنگی ، صنایع دستی و گردشگری آذربایجان غربی مکانی را بعنوان سمن سرا انتخاب نماید ما نیز در تجهیز و راه اندازی آن کمک خواهیم کرد .

او اشاره کرد : یکی از برنامه های اصلی این دفتر توجه به وضعیت تفرجگاه های استان است که می توان با همکاری و تعامل یکدیگر در اینخصوص به نتایج خوب و  مثبتی رسید .

در این دیدار مقرر شد جلسات مشترک کاری در طول ماه های آتی برگزار شده و موضوعات مرتبط با حوزه های میراث فرهنگی ، صنایع دستی و گردشگری و نقش آنها در کاهش آسیب های اجتماعی بررسی گردد.


تعداد بازدید : 55

بازگشت           چاپ چاپ          نظر دهی به خبر نظر دهی به خبر
 

DOURAN Portal V4.6.0.0

V4.6.0.0