دوشنبه, 3 تير 1398
    /  3
عنوان : برگزاری جلسه دیدارو گفتگوی هنرمندان صنایع دستی ارومیه با مدیركل استان
کد خبر : ۵۸۰۸
تاريخ :
 ۱۳۹۸/۰۳/۲۱ 

امتیاز :  ۰ |  مجموع :  ۰

به گزارش روابط عمومی اداره کل میراث فرهنگی ، صنایع دستی و گردشگری استان آذربایجان غربی ، امروز سه شنبه مورخ 21 خرداد ماه، تعدادی از هنرمندان رشته های مختلف صنایع دستی با مدیرکل این اداره کل دیدار و به بیان مشکلات موجود در حوزه کاری خود و انتظارات و خواسته هایشان پرداختند.

مشکلات مربوط به بیمه و مالیات، بازاریابی و فروش، کمبود مواد اولیه و شرایط حضور در نمایشگاههای ملی و منطقه ای از جمله موضوعاتی بودند که از سوی هنرمندان به ان اشاره شد.

در این جلسه مدیرکل میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری استان ضمن تبریک روزجهانی صنایع دستی گفت: این اداره کل از ارتباط و برگزاری نشستهای تخصصی با هنرمندان بمنظور بررسی و چاره اندیشی مشکلات آنان استقبال می نماید و لذا انتظار می رود جلسات اینچنینی در طول سال برگزار شود.

او افزود: برنامه ریزی های ما برای این حوزه باید بر اساس معضلات شما و خواسته ها و انتظاراتتان باشد و لذا ارتباط بین هنرمندان و اداره کل باید بیشتر و تقویت شد.

او با اشاره به اینکه این اداره کل از هیچگونه تلاش جهت فروش و صادرات صنایع دستی استان دریغ نمی ورزد ادامه داد: در طول سال فرصتهائی برای حضور در نمایشگاههای ملی و بین المللی پیش می آید که همیشه اطلاع رسانیها و حمایتهای لازم صورت گرفته است.

وی در همین حال تصریح نمود: بدلیل عدم وجود تشکل صنفی هنرمندان صنایع دستی و گاهاً نیز بدلیل وجود سلیقه های مختلف بین هنرمندان، آن چنانکه مورد انتظار است شاهد حضور گشترده در برخی نمایشگاهها نیستیم ولی انتظار ما این است هنرمندان از فرصتها و حمایتهائی که در اخیار انان قرار داده می شود بهره لازم رو ببرند.

مدیرکل استان در پایان در مورد راه اندازی بازارچه ای برای فروش صنایع دستی در ارومیه گفت: اگر شهرداری ارومیه در یکی از نقاط پرتردد شهر زمینی را در اختیار قرار دهد ما برای تجهیز و راه اندازی بازارچه اعتبارات لازم را در اختیار داریم.

در پایان این نشستف معاون صنایع دستی اداره کل نیز شرایط کلی صدور گواهینامه کیفیت کارگاهی و همچنین نشان ملی مرغوبیت کالا را توضیح داد و از هنرمندان خواست تا اگر شرایط مدنظر را دارا می باشند نسبت به ان اقدام کنند.


تعداد بازدید : 45

بازگشت           چاپ چاپ          نظر دهی به خبر نظر دهی به خبر
 

DOURAN Portal V4.6.0.0

V4.6.0.0