شنبه, 4 خرداد 1398
عنوان : برگزاری سومین جلسه كارگروه اشتغال فراگیر روستائی و عشایر شهرستان نقده
کد خبر : ۵۷۴۳
تاريخ :
 ۱۳۹۸/۰۲/۲۵ 
عنوان گروه خبري : اخبار سازمان .

امتیاز :  ۵.۰۰ |  مجموع :  ۱

سومین جلسه کارگروه اشتغال فراگیر روستایی و عشایری شهرستان نقده برگزار شد.

به گزارش روابط عمومی اداره کل میراث فرهنگی ، صنایع دستی و گردشگری استان آذربایجان غربی ؛ سومین جلسه کارگروه اشتغال فراگیر روستایی و عشایری شهرستان نقده با ریاست فرماندار و با حضور اعضای کارگروه اشتغال شهرستان برگزارشد.

براساس این گزارش در این جلسه هریک از دستگاه های عضو کارگروه ؛ طرح های اشتغال زایی در مناطق روستایی و عشایری خود را ارائه کردند.

برهمین اساس رئیس میراث فرهنگی ، صنایع دستی و گردشگری شهرستان نقده نیز در این جلسه با قدردانی از فرماندار و دیگر اعضای کارگروه گفت : خوشبختانه نگاه ویژه فرماندار به توسعه گردشگری منجر به افزایش سرمایه گذاری در این بخش شده است.

حامد پرورش با معرفی طرحهای حوزه گردشگری و صنایع دستی تصریح کرد : ما برای توسعه گردشگری و معرفی هنرهای سنتی شهرستان 6 طرح اقامتگاه بوم گردی و 33 طرح تولید صنایع دستی آماده کرده ایم که امیدواریم اعضاء محترم مساعدتهای لازم را مبذول دارند.

او افزود : طرح (( هر روستا یک محصول )) صندوق کارآفرینی امید بهترین فرصت برای حمایت مالی سرمایه گذاران بوده و در صورت تصویب طرحها مطمئناً با تسهلات پرداختی این صندوق شاهد رونق بیشتر تولید بویژه در رشته های صنایع دستی خواهیم بود .

در این جلسه فرماندار شهرستان نقده نیز دستور داد تا اعضای جلسه طرحهای اولویت دار و با رویکرد رونق اقتصادی را بیشتر مطالعه کرده و شرایط فراهم نمودن تسهلات مالی را برای سرمایه گذاران فراهم نمایند.

گفتنی است در این جلسه با 33 طرح هنرمندان صنایع دستی شهرستان نقده موافقت بعمل آمده و مقرر شد برای ایجاد بازارهای هدف تولید این محصول تدابیر لازم در سطح شهرستان اتخاذ گردد.

 


تعداد بازدید : 46

بازگشت           چاپ چاپ          نظر دهی به خبر نظر دهی به خبر
 

DOURAN Portal V4.6.0.0

V4.6.0.0