شنبه, 4 خرداد 1398
رو عنوان : در دیدار دو مدیر کل بررسی شد :
عنوان : افزایش همكاریهای اداره كل میراث فرهنگی با بنیاد حفظ آثار و نشر ارزشهای دفاع مقدس آذربایجان غربی
کد خبر : ۵۷۳۸
تاريخ :
 ۱۳۹۸/۰۲/۲۴ 

امتیاز :  ۰ |  مجموع :  ۰

همکاریهای اداره کل میراث فرهنگی ، صنایع دستی و گردشگری آذربایجان غربی با بنیاد حفظ آثار و نشر ارزشهای دفاع مقدس استان افزایش می یابد .

به گزارش روابط عمومی اداره کل میزاث فرهنگی ، صنایع دستی و گردشگری استان آذربایجان غربی در دیدار مدیر کل بنیاد حفظ آثار و نشر ارزشهای دفاع مقدس با مدیر کل میراث فرهنگی استان ، بر افزایش همکاریهای متقابل تاکید شد .

براساس این گزارش در این دیدار که در دفتر مدیر کل میراث فرهنگی استان انجام شد ؛ مدیر کل بنیاد حفظ آثار و نشر ارزشهای دفاع مقدس با اشاره به همکاریهای قبلی گفت : موزه دفاع مقدس ارومیه یکی از اولویت های این بنیاد میباشد که امیدواریم با همکاری دیگر دستگاهها بویژه اداره کل میراث فرهنگی استان شاهد راه اندازی آن باشیم .

سرهنگ پاسدارجلیل وحیدی اظهار داشت : بنیاد حفظ آثار می تواند با میراث فرهنگی تعاملات خوبی در زمینه های مختلف داشته باشد .

برهمین اساس مدیر کل میراث فرهنگی ، صنایع دستی و گردشگری آذربایجان غربی نیز با قدردانی از مدیر کل بنیاد حفظ آثار استان گفت : با نگاه به تاریخ این استان در دوران دفاع مقدس ؛ حفظ ، احیاء و معرفی صحنه های حماسی مردم آذربایجان غربی در آن دوران بسیار ضروری می نماید .

جلیل جباری اظهار داشت : زمینه های مشترک همکاری های زیادی وجود دارد که میتوان با برنامه ریزی خوب اقدامات شایسته ای را درجهت معرفی استان آذربایجان غربی بویژه در حوزه دفاع مقدس انجام داد .

او تصریح کرد : ما آماده ایم تا درخصوص اقلام و تصویرآرایی بخشهای مختلف و هم چنین راه اندازی موزه دفاع مقدس استان هرگونه همکاری را با بنیاد داشته باشیم .

وی افزود : می توان با همکاری هم اقدام به برگزاری جشنواره هایی با محوریت دفاع مقدس در آذربایجان غربی نموده و زوایای مختلف ایثار و شهادت مردم استان را در قالب برنامه ها و رویداد های فرهنگی به گردشگران داخلی و حتی خارجی معرفی نمائیم .    

جباری اضافه کرد : ما برای هرگونه همکاری با بنیاد حفظ آثار آماده ایم و توان تخصصی و تجارب همکاران را برای همکاریهای متقابل در اختیار بنیاد خواهیم گذاشت .

در این دیدار همچنین دو طرف بر احیاء گذرهای های فرهنگی تاکید کرده و مقرر شد بمنظور معرفی گذرهای فرهنگی استان آذربایجان غربی جلسه  مشترک و سه جانبه ای با حضور مدیران کل میراث فرهنگی ، حفظ آثار وفرهنگ و ارشاد اسلامی در آینده نزدیک برگزار گردد.  


تعداد بازدید : 24

بازگشت           چاپ چاپ          نظر دهی به خبر نظر دهی به خبر
 

DOURAN Portal V4.6.0.0

V4.6.0.0