شنبه, 4 خرداد 1398
    /  2
عنوان : بررسی چهار طرح اجرائی مرتبط با میراث فرهنگی استان در شورای فنی اداره كل
کد خبر : ۵۷۳۶
تاريخ :
 ۱۳۹۸/۰۲/۲۴ 
عنوان گروه خبري : اخبار سازمان .

امتیاز :  ۰ |  مجموع :  ۰

شورای فنی میراث فرهنگی آذربایجان غربی دیروز با بررسی چهار طرح اجرائی و میراثی برگزار شد.

به گزارش روابط عمومی اداره کل میراث فرهنگی ، صنایع دستی و گردشگری استان آذربایجان غربی ؛ جلسه شورای فنی این اداره کل دیروز با حضور مدیرکل، معاونین، کارشناسان فنی و مجریان و مشاوران مرتبط با پروژه های مدنظر برگزار شده و چهار طرح پیشنهادی مورد بررسی قرار گرفت.

براساس این گزارش در ابتدای این جلسه، طرح پیشنهادی تجدید بنا و توسعه بقعه روستای نظام آباد شهرستان نقده که متولی آن اداره کل اوقاف است در دستورکار قرار گرفت؛ با توجه به اینکه بقعه مذکور روی تپه ای باستانی قرار دارد مقرر شد کارشناسان باستان شناسی، از محل بازدید کرده و درصورتیکه مغایر با ضوابط تپه های ثبتی نباشد، مجوز لازم داده شود و در غیراینصورت، مجری طرح باید مکان اجرا را جابجا نماید.

دومین دستور کار این جلسه، بررسی طرح توسعه و تعریض جاده ترانزیتی خوی به رازی بود که با توجه به اینکه این جاده در مجاورت تعدادی ابنیه تاریخی از جمله: کاروانسرای شاه عباسی می باشد مقرر شد تا تیمی از کارشناسان باستان شناسی و مرمت اداره کل از محل بازدید نموده و پاسخ لازم را متعاقبا اعلام نمایند.

طرح مطالعات مستندنگاری مجموعه جهانی تخت سلیمان تکاب، دیگر دستور کار این جلسه بود که پس از بررسی نقشه های طرح، تصمیم بر این شد تا مهندس مشاور پروژه، نواقص آن را تکمیل و جت بررسی نهائی به این اداره کل ارائه دهد.

چهارمین دستور کار شورای فنی، موضوع طراحی و اجرای جداره سازی بخشی از ساختمان دادگستری ارومیه واقع در میدان انقلاب ( ایالت ) بود که از سوی دادگستری و شهرداری ارومیه پیشنهاد و ارائه شده است. از آنجائیکه طرح پیشنهادی، ابهاماتی با ضوابط بافت های تاریخی داشت لذا مقرر شد تا موضوع از طریق سازمان میراث فرهنگی کشور استعلام شود.

گفتنی است شورای فنی اداره کل میراث فرهنگی ، صنایع دستی و گردشگری استان با محوریت تطبیق طرحهای عمرانی با ضوابط میراثی بصورت موردی با حضور کارشناسان ذیربط در محل سالن جلسات این اداره کل برگزار می گردد.


تعداد بازدید : 53

بازگشت           چاپ چاپ          نظر دهی به خبر نظر دهی به خبر
 

DOURAN Portal V4.6.0.0

V4.6.0.0