شنبه, 31 فروردين 1398
عنوان : همكاری اصناف در مرمت بازار تاریخی ارومیه
کد خبر : ۵۶۷۵
تاريخ :
 ۱۳۹۸/۰۱/۲۶ 
ساعت : ۸:۳۵:۵۴
عنوان گروه خبري : اخبار سازمان . گردشگری .

امتیاز :  ۰ |  مجموع :  ۰

اصناف ارومیه در مرمت بازار تاریخی این شهرستان با اداره کل میراث فرهنگی ، صنایع دستی و گردشگری استان آذربایجان غربی همکاری می کند.

 

به گزارش روابط عمومی اداره کل میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری استان آذربایجان غربی ؛ طی بازدید روز یکشنبه مورخ 25/ 01/ 98 مدیرکل استان از بازار تاریخی ارومیه ؛ اصناف بازار برای مرمت این اثر تاریخی اعلام آمادگی کردند .

براساس این گزارش جلیل جباری با حضور در راسته های مختلف بازار تاریخی ارومیه از وضعیت بنای بازار بازدید کرده و برلزوم مرمت بخشهایی که نیاز به مرمت اضطراری دارند تاکید کرد .

او هم چنین بدعوت رئیس اتحادیه زرگران ارومیه از محل دفتر این اتحادیه که در درون سرای شجاع الدوله قرار گرفته و بتازگی توسط اعضای اتحادیه و با نظارت این اداره کل مرمت گردیده بازدید کرد .

جباری هم چنین در دیدار صمیمانه ای که با تعدادی از اعضای اتحادیه های مختلف بازار ارومیه داشت با اعلام اینکه اداره کل میراث فرهنگی ، صنایع دستی و گردشگری استان آذربایجان غربی آماده همکاری است گفت : ما آماده ایم با مشارکت و کسبه بازار نسبت به مرمت بخشهایی که در سطح بازار دچار صدماتی شده اند اقدام نمائیم.

مدیرکل استان اظهار امیدواری کرد : تا دوهفته آتی خبرهای خوبی در مورد مرمت طبقات فوقانی و بخشهای مختلفی از راسته های بازار به گوش خواهد رسید و امیدواریم کسبه بازار همانند پروژه های مرمتی سابق تعامل و همکاری های خود را ادامه دهند .

گفتنی است جلیل جباری بهمراه معاون میراث فرهنگی ، مسئول امور حقوقی و تعدادی از کارشناسان مرمت استان از راسته های آقا رضی ، چاقو سازان ، آجیل فروشان ، عطاران ، اجلال ، پنیر فروشان و زرگران بازدید کرد.

 


تعداد بازدید : 42

بازگشت           چاپ چاپ          نظر دهی به خبر نظر دهی به خبر
 

DOURAN Portal V4.6.0.0

V4.6.0.0