شنبه, 31 فروردين 1398
    /  3
رو عنوان : رئیس دانشگاه ارومیه :
عنوان : موزه علم و طب بزودی افتتاح می شود
کد خبر : ۵۶۷۳
تاريخ :
 ۱۳۹۸/۰۱/۲۴ 
ساعت : ۱۱:۱۷:۴۶
عنوان گروه خبري : اخبار سازمان .

امتیاز :  ۰ |  مجموع :  ۰

رئیس دانشگاه ارومیه از افتتاح موزه علم و طب درآینده نزدیک خبر داد.

به گزارش روابط عمومی اداره کل میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری استان آذربایجان غربی ؛ دکتر رحیم حب نقی  دیروز در بازدیدی که بهمراه مدیرکل میراث فرهنگی ، صنایع دستی و گردشگری استان آذربایجان غربی از ساختمان موزه علم و طب داشت با اعلام این خبر گفت : ساختمان تاریخی مدرسه طب در پردیس دانشگاه ارومیه آماده تجهیز بوده و بزودی اقدامات لازم در اینخصوص صورت خواهد گرفت.

او تصریح کرد : تمامی عملیات مرمتی ساختمان موزه توسط اداره کل میراث فرهنگی ، صنایع دستی و گردشگری استان انجام شده و با جمع آوری محتویات آن بزودی شاهد افتتاح آن خواهیم بود.

مدیرکل میراث فرهنگی ، صنایع دستی و گردشگری استان آذربایجان غربی از ساختمان موزه علم و طب داشت با اعلام این خبر گفت : ساختمان تاریخی مدرسه طب در پردیس دانشگاه ارومیه آماده تجهیز بوده و بزودی اقدامات لازم در اینخصوص صورت خواهد گرفت .

او تصریح کرد : تمامی عملیات مرمتی ساختمان موزه توسط اداره کل میراث فرهنگی ، صنایع دستی و گردشگری استان انجام شده و با جمع آوری محتویات آن بزودی شاهد افتتاح آن خواهیم بود.

مدیرکل میراث فرهنگی ، صنایع دستی و گردشگری استان آذربایجان غربی نیز در این بازدید برنیاز شهر و استان به افتتاح این موزه اشاره کرده و گفت : با اتمام عملیات ساختمان موزه بایستی  اقدامات لازم برای جمع آوری اشیا ، مدارک و مستندات تاریخی هرچه سریعتر صورت گیرد.

جلیل جباری افزود : افراد علاقه مند و آشنا به تاریخ ارومیه و استان آذربایجان غربی می دانند که با افتتاح این موزه شاهد یکی از ارزشمندترین موزه های کشور خواهیم بود.

او تصریح کرد : اداره کل میراث فرهنگی ، صنایع دستی و گردشگری استان بمحض اطلاع از وضعیت ساختمان موزه تمامی اقدامات لازم را برای احیا مجدد این بنا انجام داده و مطمئناً با افتتاح این موزه با استقبال خوب متخصصین ، علاقه مندان به تاریخ و فرهنگ استان آذربایجان غری روبرو خواهد شد .

جباری با اشاره به اینکه خیلی از اسناد پزشکی و تاریخی در بین اطباء و مردم می باشد اضافه کرد : از همه هم استانی ها بویژه اطباء که اسناد یا اشیایی در ارتباط با تاریخ علم استانا دارند درخواست می کنیم ما را در تجهیز این موزه یاری کنند.

او ادامه داد : مطمئناً هستند افرادیکه می توانند با اهداء اشیاء و مدارک تاریخی ما را در راه اندازی  این موزه یاری کنند و ما منتظر آنها هستیم.

جباری هم چنین گفت : از صدا وسیمای استان درخواست می کنیم با اطلاع رسانی لازم و بموقع مردم را در جریان راه اندازی این موزه قرار دهند تا افرادیکه دارای تصاویر ، اسناد ، مدارک و تجهیزات تاریخ هستند به ما کمک کنند.

گفتنی است بنای تاریخی موزه علم و طب ارومیه در خیابان شهید بهشتی در درون پردیس دانشگاه ارومیه قرار گرفته و با تجهیز محتویات بزودی افتتاح خواهد شد .

 


تعداد بازدید : 37

بازگشت           چاپ چاپ          نظر دهی به خبر نظر دهی به خبر
 

DOURAN Portal V4.6.0.0

V4.6.0.0