شنبه, 31 فروردين 1398
    /  2
رو عنوان : در جلسه ای مشترک مطرح شد :
عنوان : بخش خصوصی مجوز دار در موضوع گردشگری سلامت باید تقویت گردد
کد خبر : ۵۶۷۰
تاريخ :
 ۱۳۹۸/۰۱/۲۲ 
ساعت : ۷:۵۹:۴۸
عنوان گروه خبري : اخبار سازمان . گردشگری .

امتیاز :  ۰ |  مجموع :  ۰

در جلسه مشترکی که در دانشگاه علوم پزشکی ارومیه برگزار شد برحمایت از بخش خصوصی مجوزدار در موضوع گردشگری سلامت تاکید گردید.

به گزارش روابط عمومی اداره کل میراث فرهنگی صنایع دستی و گردشگری استان آذربایجان غربی ؛ ظهر دیروز در جلسه ای که بدعوت دانشگاه علوم پزشکی ارومیه در محل معاونت توسعه و منابع انسانی دانشگاه برگزار شد متخصصین و کارشناسان برحمایت از بخش خصوصی در گردشگری سلامت تاکید شده و برنقش آنها در این زمینه تاکید شد .

برهمین اساس در این جلسه سرپرست معاونت توسعه و منابع دانشگاه علوم پزشکی ارومیه ؛  درمانی را جزو صنایعی معرفی کرد که اهمیت زیادی به آن داده نشده است .

دکتر سید اکبر موسوی ویری افزود : ما درمرحله ای هستیم که نیاز داریم تا به وضعیت فعلی گردشگری سلامت دقت و تمرکز زیادی داشته باشیم .

در این جلسه مدیرکل میراث فرهنگی ، صنایع دستی و گردشگری استان آذربایجان غربی نیز ضمن تبریک اعیاد شعبانیه گفت : ما در این سالها اولین استانی بودیم که با طی پروسه ای سخت توانستیم اقدام به راه اندازی گردشگری سلامت نمائیم.

جلیل جباری تصریح کرد : معتقدیم اگر دانشگاه علوم پزشکی ارومیه بخشنامه هایی با هدف بهبود وضعیت درمان بیماران خارجی صادر نماید مطمئناً دست واسطه ها کوتاه خواهد شد .

او افزود : ما با کمک بیمارستانها توانستیم کتابچه ای در زمینه معرفی ظرفیتهای درمانی استان تهیه کرده و در سال 97 در نمایشگاه های متعددی این کتابچه ها را توزیع نمائیم.

جباری با اشاره به اینکه بایستی به  NGOها و بیمارستانها فرصت داده شود تا خود را نشان دهند اضافه کرد : باید کنار هم بوده و از فضاهای داخلی و خارجی استفاده نمائیم و با افرادیکه بشکل غیذ مجاز و غیر قانونی حرکت می کنند بشدت مقابله نمائیم.

مدیرکل استان یادآور شد : هم اکنون اکثر دفاتر خدمات مسافرتی تحت نظارت این اداره کل در سطح استان می توانند به راحتی در گردشگری سلامت نقش ایفا نمایند.

جباری ادامه داد : ما آماده ایم تا از طرق ساز و کار های قانونی و فناوری های جدید با سیاستهای شورای سیاستگذاری سلامت استان که منجر به قطع دست دلالان شود همکاری نمائیم.

در این جلسه تعدادی از مسئولین دانشگاه علوم پزشکی ، روسای بیمارستانها و مدیران دفاتر خدمات مسافرتی استان به ارائه نقطه نظرات خود در زمینه توسعه گردشگری سلامت و رفع موانع موجود پرداختند.


تعداد بازدید : 29

بازگشت           چاپ چاپ          نظر دهی به خبر نظر دهی به خبر
 

DOURAN Portal V4.6.0.0

V4.6.0.0