شنبه, 31 فروردين 1398
رو عنوان : مدیرکل میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری استان آذربایجان غربی:
عنوان : خسارت 45 میلیارد ریالی به بناهای تایخی این استان
کد خبر : ۵۶۶۷
تاريخ :
 ۱۳۹۸/۰۱/۱۹ 
ساعت : ۱۵:۲۱:۱۳
عنوان گروه خبري : میراث فرهنگی . گردشگری .

امتیاز :  ۰ |  مجموع :  ۰

مدیرکل میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری استان آذربایجان غربی گفت: سیلابها و بارندگی های اخیر در استان آذربایجان غربی خسارت 45 میلیارد ریالی به بناهای تایخی این استان وارد کرده است.

به گزارش روابط عمومی اداره کل میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری استان آذربایجان غربی، جلیل جباری، مدیر کل این استان، با اعلام این خبر اظهار کرد: سیلابها و بارندگی های اخیر در استان آذربایجان غربی خسارت 45 میلیارد ریالی به برخی از بناهای تایخی این استان وارد کرده است.

 وی اعلام کرد: طی بارش های متوالی در فرودین ماه سال جاری ، تعدادی از ابنیه دارای ارزش استان دچار آبگرفتگی های شدند که نسبت به رفع آن اقدام شده است.

این مقام مسوول تصریح کرد: از بهار و اوایل سال جاری در مقایسه با دوره های قبل این بارندگی بی سابقه بوده که در سطح استان باعث آسیب به برخی از آثار و بناهای تاریخی شده است.

جباری عنوان کرد: این آسیب ها عمدتا به شکل نشت رطوبت به داخل بناها و ورود آبهای سطحی به داخل محوطه بناها، آسیب به جدار و ریزش دیواره های کاه گلی برخی از بناها می باشد.

مدیرکل میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری استان آذربایجان غربی با بیان اینکه این بارندگی ها نیز در برخی از کارگاه های در حال مرمت باعث تعطیلی کارگاه شده، عنوان کرد: در مرحله اول ارزیابی ها میزان خسارت وارده 45 میلیارد ریال برآورد شده است که هم اکنون آسیب شناسی و ارزیابی های تکمیلی و دقیق تر برای حفاظت از آثار در حال انجام می باشد.

مدیرکل میراث فرهنگی استان آذربایجان غربی در پایان خاطر نشان کرد: مرمت تمام آثار تاریخی صدمه دیده در اولویت میراث فرهنگی قرار دارد.


تعداد بازدید : 75

بازگشت           چاپ چاپ          نظر دهی به خبر نظر دهی به خبر
 

DOURAN Portal V4.6.0.0

V4.6.0.0