چهارشنبه, 29 اسفند 1397
رو عنوان : سرپرست مجموعه پایگاه ملی حسنلو:
عنوان : آیین پاكسازی در مجموعه پایگاه ملی حسنلو اجرا می شود
کد خبر : ۵۲۶۲
تاريخ :
 ۱۳۹۷/۱۲/۲۴ 
ساعت : ۱۱:۲۱:۵۹

امتیاز :  ۰ |  مجموع :  ۰

سرپرست مجموعه پایگاه ملی حسنلو گفت: همزمان با سراسر کشور آیین پاکسازی در مجموعه پایگاه ملی حسنلو اجرا می شود
به گزارش روابط عمومی اداره کل میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری استان آذربایجان غربی، حسن شیری، سرپرست مجموعه پایگاه ملی حسنلو، با بیان اینکه این مجموعه یکی از مهمترین مقاصد گردشگری استان می باشد، اظهار کرد: از این مجموعه بخصوص در ایام نوروز گردشگران زیادی از آن بازدید می نمایند، نظافت این محوطه ارزشمند یکی از اولویتهای این پایگاه می باشد.
 وی افزود: ثبت آیین پاکسازی سراسری در تقویم مشترک پایگاهی و با توجه به اهمیت جذب مشارکت مردمی در امور مربوط به پایگاه ها و فرهنگسازی لازم در ترغیب جامعه محلی، انجمن های مردم نهاد، سمن ها و بخش خصوصی در تعاملات مربوط به حفاظت و نگهداری خودآگاه آثار ارزشمند جهانی و ملی، در اواخر اسفند ماه هرسال روز پاکسازی مشترک در محوطه پایگا ه های میراث جهانی و میراث فرهنگی معرفی و برگزار می گردد.
 این مقام مسوول تصریح کرد: در این راستا در محل پایگاه ملی حسنلو نیز امروز جمعه اسفند ماه با مشارکت جامعه محلی، سمن ها و بخش خصوصی، دانش آموزان و دانشجویان برگزار شد.
گفتنی است منطقه تاریخی حسنلو در 80 کیلومتری ارومیه و 9 کیلومتری شهرستان نقده قرار دارد که با قدمت 8000 ساله یکی از مهمترین سایتهای باستانی ایران است که دارای شهرت جهانی است. جام زرین حسنلو یکی از مهمترین آثار مکشوفه از این محوطه تاریخی است که قدمت 3000 ساله دارد و هم اکنون در موزه ملی ایران باستان نگهداری می شود.

تعداد بازدید : 38

بازگشت           چاپ چاپ          نظر دهی به خبر نظر دهی به خبر
 

DOURAN Portal V4.6.0.0

V4.6.0.0