چهارشنبه, 29 اسفند 1397
    /  2
رو عنوان : معاون میراث فرهنگی کشور :
عنوان : برنامه ریزی های لازم برای بخش دیگر المان مجموعه شمس تبریزی بعد از عید برنامه ریزی شد
کد خبر : ۵۲۵۷
تاريخ :
 ۱۳۹۷/۱۲/۲۳ 
ساعت : ۱۹:۰:۴۰
عنوان گروه خبري : گردشگری . سرمایه گذاری .

امتیاز :  ۰ |  مجموع :  ۰

معاون میراث فرهنگی کشور به منظور نظارت و تعریف مراحل بعدی پروژه شمس تبریزی در این مکان حضور پیدا کردند

به گزارش روابط عمومی اداره کل میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری استان آذربایجان غربی، محمد حسین طالبیان، معاون میراث فرهنگی کشور به همراه مشاور و مدیر کل حفظ و احیا کشور و مدیر کل میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری استان آذربایجان غربی از پروژه مجموعه شمس تبریزی در شهرستان خوی بازدید کردند.

 معاون میراث فرهنگی کشور با بیان اینکه بخشی ازالمان اصلی مجموعه شمس تبریزی در خوی به اتمام رسیده است، اظهار کرد:برنامه ریزی های لازم نیز برای بخش دیگر این المان بعد از عید برنامه ریزی شده است.

 وی افزود: همه همکاران ما در محوطه های آثار میراث فرهنگی جهت معرفی این آثار به مسافران نوروزی در آمادگی کامل جهت پذیرایی از مسافران نوروزی هستند.

 این مقام مسوول تصریح کرد: در کشور مراکز احیا بافت های سنتی و تاریخی خیلی بیشتر بوده و برخی جاها مسوولین و مردم و خود استان عزم جدی داشتند و برخی جاها که مشارکت کمتر بود، ضعیف تر عمل شده است.

طالبیان بیان کرد: در این احیاها در درجه اول خود مالکین و بعد شهرداری ها و در درجه سوم نیز برنامه ریزی استان جهت دریافت اعتبارات مهم بوده و میراث فرهنگی نیز در این احیا بافت های تاریخی و سنتی نقش بسزایی دارد.

 وی با بیان اینکه هم افزایی این 4 بخش بسیار مهم بوده است، افزود: در سال 97 از لحاظ اعتباری برای میراث فرهنگی در حوزه مرمت و حفاظت سال خوبی نبوده ولی مشارکت بین دستگاه ها بیشتر بوده است و بنابراین تعداد خیلی زیاد مرمت ها توسط بخش خصوصی یا خود مالکین با مشارکت ما انجام شده است.

معاون میراث فرهنگی کشور در ادامه سخنان خود با اشاره به تعداد پروژه های در حال مرمت گفت: درحال حاضر در استان آذربایجان غربی 120 پروژه در حال مرمت است که تعدادی از این پروژه ها از طریق بودجه دولتی و تعدادی از طریق بخش خصوصی مرمت می شوند.

 


تعداد بازدید : 58

بازگشت           چاپ چاپ          نظر دهی به خبر نظر دهی به خبر
 

DOURAN Portal V4.6.0.0

V4.6.0.0