چهارشنبه, 29 اسفند 1397
رو عنوان : فرماندار شهرستان سلماس:
عنوان : شهرستان سلماس با ۱۸۰ جاذبه گردشگری چشم انتظار مسافران نوروزی است
کد خبر : ۵۲۵۴
تاريخ :
 ۱۳۹۷/۱۲/۲۳ 
ساعت : ۱۳:۱۸:۴۴

امتیاز :  ۰ |  مجموع :  ۰

فرماندار شهرستان سلماس گفت: این شهرستان با برخورداری از ۱۸۰ اثر تاریخی، فرهنگی و گردشگری در سال نو آماده میزبانی از مسافران و گردشگران نوروزی است.
به گزارش روابط عمومی اداره کل میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری استان آذربایجان‌غربی مرتضی اصغری، فرماندار شهرستان سلماس با بیان اینکه این شهرستات آمادگی کامل برای استقبال از مسافران نوروزی دارد، اظهار کرد: در شهرستان سلماس ۱۸۰ اثر تاریخی، فرهنگی و جاذبه گردشگری وجود دارد.
او افزود: از جمله این جاذبه ها می توان به مجتمع آب درمانی «ایستی سو» که در مسیر ارومیه به سمت خوی، کتیبه خان تختی، کلیسای هفت وان، مجموع فرهنگی و تاریخی شیخ، قلعه تاریخی هدر، و تپه اهرنجان که در داخل شهر قرار داشته، اشاره کرد.

فرماندار شهرستان سلماس با بیان اینکه امسال  یک هتل، سه مهمانسرا، یک واحد خانه معلم و دو مدرسه برای میزبانی از مهمانان نوروزی آماده شده است، تصریح کرد: همچنین یک چادر در ورودی شهرستان و یک چادر در مرکز شهر جهت راهنمای گردشگران نوروزی ایجاد خواهد شد.

او با اشاره به اینکه جشن‌های بومی محلی نیز به صورت خود جوش در سطح شهرستان اجرا می‌شود، عنوان کرد: در راستای ساماندهی و زیباسازی فضای داخلی شهرستان سلماس در ایام نوروز، محلی برای دستفروشان شهر ایجاد شده است که آنها بتوانند در مکان مورد نظر فعالیت داشته باشند.


تعداد بازدید : 21

بازگشت           چاپ چاپ          نظر دهی به خبر نظر دهی به خبر
 

DOURAN Portal V4.6.0.0

V4.6.0.0