چهارشنبه, 29 اسفند 1397
رو عنوان : رییس اداره میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری شهرستان تکاب خبر داد
عنوان : بازدید ۵۰۰۰ گردشگر خارجی از تخت سلیمان شهرستان تكاب
کد خبر : ۵۲۵۳
تاريخ :
 ۱۳۹۷/۱۲/۲۳ 
ساعت : ۱۳:۱۵:۶
عنوان گروه خبري : گردشگری .

امتیاز :  ۰ |  مجموع :  ۰

رییس اداره میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری شهرستان تکاب گفت: از ابتدای امسال تاکنون پنج هزار گردشگر خارجی از تخت سلیمان تکاب بازدید کرده‌اند.

به گزارش روابط عمومی اداره کل میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری شهرستان تکاب، امیر مطلوبی رییس اداره میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری شهرستان تکاب با اعلام این خبر اظهار کرد: امسال در حدود پنج هزار گردشگر خارجی از مجموعه جهانی تخت سلیمان شهرستان تکاب بازدید کردند.
او افزود: این گردشگران از کشورهای آلمان، ایتالیا، هلند و فرانسه بودند که مجموعه میراث جهانی تخت سلیمان تکاب را برای بازدید انتخاب کرده و از زیبایی های تاریخی آن بهره برده و همگی با مشاهده این بنا از شکوه آن ابراز شگفتی کرده‌اند.
رییس اداره میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری شهرستان تکاب ادامه داد: امسال همچنین یک زوج گردشگر ۵۰ ساله آلمانی در این بنای تاریخی حضور داشتند که این زوج در مدت حضور چهار ساعته خود در تکاب، مجموعه میراث جهانی تخت سلیمان و کوه زندان سلیمان را یکی از آثار تاریخی منحصر به فرد جهان با بقایای معماری کم نظیر عنوان کردند.

 او تصریح کرد: این زوج از سفر خود به تکاب به عنوان نمونه ای از تجربه متفاوت با اندوخته علمی و تاریخی بسیار مفرح و لذت بخش یاد کردند و همچنین این زوج گردشگر همچنین به کوه میان تهی و مخروطی شکل زندان سلیمان صعود کردند.
گفتنی است، محوطه باستانی ۱۲ هکتاری تخت سلیمان تکاب در جنوب آذربایجان غربی واقع شده و در سال ۱۳۸۲ به عنوان چهارمین اثر ملی کشور و نخستین اثر پس از انقلاب اسلامی در فهرست آثار جهانی سازمان یونسکو به ثبت رسید.


تعداد بازدید : 26

بازگشت           چاپ چاپ          نظر دهی به خبر نظر دهی به خبر
 

DOURAN Portal V4.6.0.0

V4.6.0.0