جمعه, 28 تير 1398
    /  3
عنوان : كمپینگ گردشگری شاهین دژ افتتاح شد
کد خبر : ۵۰۳۵
تاريخ :
 ۱۳۹۷/۱۱/۱۷ 

امتیاز :  ۵.۰۰ |  مجموع :  ۱

کمپینگ گردشگری شاهین دژ با حضور معاون سیاسی ، امنیتی و اجتماعی استاندار آذربایجان غربی افتتاح شد .

به گزارش روابط عمومی اداره کل میراث فرهنگی ، صنایع دستی و گردشگری استان آذربایجان غربی ؛ در پنجمین روز از چهلمین سالگرد پیروزی انقلاب اسلامی با حضور معاون سیاسی ، امنیتی و اجتماعی استاندار آذربایجان غربی ، فرماندار شاهین دژ و تعدادی از مدیران دستگاه های اجرایی استان کمپینگ گردشگری شاهین دژ طی مراسمی افتتاح شد .

براساس این گزارش در آیین افتتاح این کمپینگ معاون توسعه مدیریت اداره کل میراث فرهنگی ، صنایع دستی و گردشگری استان آذربایجان غربی با تسلیت ایام فاطمیه و گرامیداشت دهه فجر با قدردانی از حضور معاون استاندار آذربایجان غربی در این مراسم گفت : حضور معاون سیاسی امنیتی و اجتماعی استاندار آذربایجان غربی را در این مراسم مغتنم شمرده و نشان از اهمیت دادن دولت به رشد و توسعه صنعت گردشگری در استان می باشد.

نعمت مصطفایی گردشگری را یکی از حوزه های تاثیر گذار در اشتغال و ارزآوری معرفی کرده و اظهار داشت : خوشبختانه صنعتی که در اشتغال و ارزآوری و اقتصاد مقاومتی تاثیر گذار می باشد در سند پایه های توسعه استان لحاظ شده و این بدان معناست که بایستی تلاش همگانی را برای بهره مندی از این ظرفیتها توسط دستگاه های اجرایی را می طلبد.

او در خصوص حمایت از سرمایه گذاران تصریح کرد : یکی از اولویت های این اداره کل ایجاد زیرساختهای گردشگری است تا زمینه را برای سرمایه گذاری سرمایه گذاران این بخش آماده نماید.

مصطفایی افزود : با هدف حمایت از سرمایه گذاران بخش گردشگری تسهیلاتی بمیزان 112 میلیارد تومان در قالب برنامه های فراگیر اشتغال و برنامه اشتغال پایدار روستایی تصویب شده که از این میزان 30 میلیارد تومان جذب شده است.

او اضافه کرد : در حال حاضر 40 پروژه سرمایه گذاری در حوزه گردشگری استان در حال اجراست که پیشرفت فیزیکی 50 درصدی دارند و با اجرای این پروژه ها تعداد 790 اتاق جدی  و 1678 تخت به ظرفیت هتلینگ استان اضافه خواهد شد .

معاون توسعه مدیریت اداره کل میراث فرهنگی ، صنایع دستی و گردشگری استان آذربایجان غربی ادامه داد : استان بیش از 950 میلیون تومان اعتبار برای مرمت و حفظ و نگهداری بناهای تاریخی و تبلیغات گردشگری این شهرستان مصوب شده که بایستی از تلاش فرماندار شاهین دژ تقدیر و تشکر نمائیم.

نعمت مصطفایی به اقدامات مرمتی اداره کل در شاهین دژ اشاره کرده و گفت : با توجه به تخصیص اعتبار مرمت ؛ حمام تاریخی محمودآباد طی سالهای 96 و 97 مرمت شده و از مجموع مسیر 1200 متری مقابر صخره ای بی بی کند و 400 متر آسفالت گردیده است .

او افزود : مرمت حمام تاریخی قپان ، جداره سازی خیابان امام و حمام تاریخی روستای هلاسو شهرستان شاهین دژ در دستور کار این اداره کل قرار دارد.

او در انتها در انتها افتتاح کمپینگ گردشگری شاهین دژ را فراهم نمودن فرصتهای سرمایه گذاری در این شهرستان عنوان کرده و ادامه داد : امروز با تلاشها و همکاری های تعاملات همه دستگاه های اجرایی استان و شهرستان بویژه فرمانداری و شهرداری شاهین دژ شاهد افتتاح این کمپینگ گردشگری هستیم و امیدواریم بتوانیم پروژه های دیگری را برای رشد صنعت گردشگری این شهرستان افتتاح نمائیم.

گفتنی است کمپینگ گردشگری شاهین دژ در زمینی بمساحت 8500 متر مربع دارای 5 آلاچیق، سرویس بهداشتی ، زمین بازی کودکان  و نمازخانه جاده سلامت از سال 95 شروع شده و در دهه فجر سال جاری با اعتباری بالغ بر 7 میلیارد ریال در ورودی این شهرستان در جنب پارک جنگلی و مشرف به رودخانه زرینه رود افتتاح شد.

 


تعداد بازدید : 86

بازگشت           چاپ چاپ          نظر دهی به خبر نظر دهی به خبر
 

DOURAN Portal V4.6.0.0

V4.6.0.0