شنبه, 4 خرداد 1398
    /  5
عنوان : برگزاری دوره آموزشی ارتقاء فرهنگ صحیح رانندگی
کد خبر : ۳۹۶۹
تاريخ :
 ۱۳۹۷/۱۰/۱۸ 
عنوان گروه خبري : اخبار سازمان .

امتیاز :  ۰ |  مجموع :  ۰

دوره آموزشی ارتقاء فرهنگ صحیح رانندگی برگزار شد.

به گزارش روابط عمومی اداره کل میراث فرهنگی ، صنایع دستی و گردشگری استان آذربایجان غربی ؛ صبح امروز سه شنبه مورخ 18/ 10/ 97 یکدوره آموزش ارتقاء فرهنگ صحیح رانندگی در محل سالن آمفی تئاتر اداره کل میراث فرهنگی ، صنایع دستی و گردشگری استان آذربایجان غربی برگزار شد .

براساس این گزارش در این دوره آموزشی که به همت اداره میراث فرهنگی ، صنایع دستی و گردشگری شهرستان ارومیه ترتیب یافته بود مسئول عملیات پلیس راهور استان آذربایجان غربی طی سخنانی ؛ ارتقاء فرهنگ صحیح رانندگی را در گرو رعایت مقررات راهنمایی و رانندگی عنوان کرده و گفت :  تا زمانی که رانندگان نخواهند نمی توانیم قوانین و مقررات را با تهدید و ارعاب به مرحله اجرا در آوریم .

سرهنگ محمدرضا مهدیزاده تصریح کرد : نباید باور کنیم که تصادف گریبانگیر ما نخواهد شد بلکه در صورت عدم رعایت مقررات تصادفات گریبانگیر همه اقشار حتی پرسنل راهنمایی و رانندگی نیز می گردد.

او به علل تصادفات اشاره کرده و افزود : در ایجاد تصادفات عواملی چون وضعیت راه ها ، وسایط نقلیه ، شرایط جوی تاثیرداشته اما مهم ترین عامل ؛ انسانی است که بایستی به این امر اعتراف کنیم که عامل انسانی نقش بسزایی در تصادفات دارد.

سرهنگ مهدیزاده اضافه کرد : میزان تصادفات در استان آذربایجان غربی در سال 84  به تعداد 27000  مورد بوده که در انتهای سال 96 این رقم به 16000 مورد رسیده و این نشان از کاهش تصادفات است .

مسئول عملیات پلیس راهور استان آذربایجان غربی هم چنین به علل تصادفات در داخل شهرها اشاره داشته و ادامه داد : عدم توجه به جلو ، سرعت غیر مجاز ، عدم رعایت حق تقدم در معابر عمومی و اصلی ، عدم توجه به چراغ قرمز و تغییر ناگهانی مسیر حرکت از عوامل اصلی تصادفات در داخل شهرها به حساب می آیند.

سرهنگ مهدیزاده اظهار داشت : تا انقلاب درونی و ارتقاء فرهنگ صحیح رانندگی در بین رانندگان بوجود نیاید شاهد رشد میزان تصادفات خواهیم بود و بایستی این انقلاب را در درون خود ایجاد کنیم.

در انتهای این دوره پرسنل اداره کل میراث فرهنگی ، صنایع دستی و گردشگری شهرستان ارومیه سوالات ترافیکی و موضوعی خود را مطرح کرده و مسئول عملیات پلیس راهور استان آذربایجان غربی نیز به سوالات کارکنان پاسخ و راهنمایی لازم را ارائه کرد.


تعداد بازدید : 62

بازگشت           چاپ چاپ          نظر دهی به خبر نظر دهی به خبر
 

DOURAN Portal V4.6.0.0

V4.6.0.0