شنبه, 4 خرداد 1398
رو عنوان : مدیرکل استان :
عنوان : با اجرای 500 طرح سرمایه گذاری در بخش گردشگری برای 700 نفر ایجاد اشتغال می شود
کد خبر : ۳۹۶۵
تاريخ :
 ۱۳۹۷/۱۰/۱۵ 
عنوان گروه خبري : اخبار سازمان .

امتیاز :  ۰ |  مجموع :  ۰

مدیرکل استان از ایجاد اشتغال برای 700 نفر در نتیجه اجرای 500 طرح سرمایه گذاری خبر داد .

به گزارش روابط عمومی اداره کل میراث فرهنگی ، صنایع دستی و گردشگری استان آذربایجان غربی ؛ پنجشنبه گذشته جلیل جباری در مصاحبه با خبرنگار خبرگزاری صدا و سیما در چالدران با اعلام این مطلب گفت : توسعه گردشگری روستایی یکی از برنامه های مهم ما بوده و از ایجاد اقامتگاه های بوم گردی حمایت می کنیم.

او به تعداد  سرمایه گذاران استان اشاره کرده و افزود : خوشبختانه تاکنون تعداد یکصد مجوز اولیه برای طرحهای سرمایه گذاری صادر شده که از این تعداد 15 مورد به بهره برداری رسیده و بقیه (85 مورد) در مرحله استعلام هستند.

جباری تصریح کرد : بمنظور حمایت از سرمایه گذاران بخش گردشگری تسهیلاتی بمیزان 25 میلیارد تومان جذب کرده و سعی داریم سرمایه گذاران این بخش بتوانند از تسهیلات جذب شده بهره کافی را ببرند.

او افزود : در حوزه سرمایه گذاری در بخش تاسیسات و مجتمع های اقامتی تعداد 50 طرح در سطح استان داریم که حجم سرمایه گذاری این طرح ها مبلغی معادل 500 میلیارد تومان بوده و در صورت اجرای این طرحها برای 200 نفر فرصت شغلی ایجاد شده و تعداد 1000 تخت به مجموع تختهای اقامتی اضافه خواهد شد .

جباری اضافه کرد: در طول 8 ماهه سال 97 با افزایش تقاضای سرمایه گذاری در بخش هتل ، متل و مجتمع های گردشگری به تعداد 30 مورد هستیم که حجم سرمایه گذاری این موارد مبلغی در حدود 4500 میلیارد ریال برآورد شده است.

جباری اظهار امیدواری کرد : از تمامی افرادیکه در شهرستانها و بخش های مختلف استان علاقه مند به سرمایه گذاری در بخش گردشگری هستند حمایت می کنیم.

 


تعداد بازدید : 63

بازگشت           چاپ چاپ          نظر دهی به خبر نظر دهی به خبر
 

DOURAN Portal V4.6.0.0

V4.6.0.0