شنبه, 4 خرداد 1398
رو عنوان : در دفتر فرماندار چالدران بررسی شد :
عنوان : نحوه همكاری بنیاد علوی با میراث فرهنگی آذربایجان غربی
کد خبر : ۳۹۶۳
تاريخ :
 ۱۳۹۷/۱۰/۱۵ 

امتیاز :  ۰ |  مجموع :  ۰

طی جلسه ای در دفتر فرماندار شهرستان چالدران ؛ نحوه همکاری بنیاد علوی با اداره کل میراث فرهنگی ، صنایع دستی و گردشگری استان آذربایجان غربی بررسی شد .

جلسه بررسی مسائل و مشکلات توانمندسازی اجرای پروژه های سرمایه گذاری و توسعه  گردشگری شهرستان چالدران با حضور فرماندار،مدیر کل میراث فرهنگی و گردشگری استان،بخشداران مرکزی و دشتک ،مدیر بنیاد علوی در چالدران و مسئولین شهرستانی در محل دفتر فرمانداری برگزار شد.

⚡️بر اساس این گزارش مدیرکل میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری آذربایجان غربی در این جلسه  با تاَکید بر ضرورت توسعه گردشگری و استفاده از استقبال از مشارکت بنیاد علوی در اجرای پروژه های حوزه گردشگری ،نسبت به ساماندهی مقبره سید صدرالدین گفت: اکنون به دلیل قرار گرفتن مالکیت این بنا در اختیار  اداره اوقاف و امور خیریه و عدم مدیریت آن توسط اداره کل میراث فرهنگی استان، رسیدگی لازم در خصوص ایجاد امکانات و ساماندهی آن انجام نشده است و اداره کل میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری استان آماده است تا در صورت انتقال سند مالکیت به نام این اداره کل، مسئولیت ساماندهی این بنای تاریخی را بر عهده گیرد.

جلیل جباری تصریح کرد : ما آماده ایم طی صورتجلسه و تفاهم نامه هایی که با حضور فرماندار محترم چالدران تنظیم میشود هرگونه همکاری را با بنیاد علوی در حوزه های تخصصی خود داشته باشیم .

فرماندار چالدران نیز در این جلسه  با تاَکید بر ظرفیت بالای گردشگری و قدمت کهن تاریخی شهرستان چالدران، اظهار داشت: وجود مجموعه میراث جهانی قره کلیسا، تپه باستانی روض و مقبره سید صدر الدین نماد غیرت و ایستادگی ایرانیان در این شهرستان،  نشان از ضرورت توجه جدی  و نگاه ویژه به این منطقه دارد.

محمدزاده توسعه  راههای مواصلاتی مناسب را از ضروریات توسعه گردشگری در شهرستان عنوان کرد و گفت: راه دسترسی نامناسب، کمبود مراکز اقامتی و پذیرائی مناسب ، تبلیغات نا کافی،نبود محلی جهت شناساندن آثار تاریخی شهرستان و... از مهمترین مشکلات حوزه گردشگری شهرستان چالدران می باشد که بایستی هر چه سریعتر نسبت به رفع این نواقص اقدام گردد.

وی حضور بنیاد علوی در جهت اجرای طرح توانمندسازی ابادانی و پیشرفت این شهرستان را یک فرصت مهم دانست و با اشاره به طرح ساخت موزه باز جنگ چالدران،ساماندهی و توسعه آبگرم و دیگر آثار تاریخی که نیاز به مشارکت و استفاده از ظرفیت بنیاد در جهت توانمندسازی و توسعه صنعت گردشگری و مشارکت در اجرای این پروژه ها می باشد خواستار تعامل و همکاری دستگاههای اجرائی استانی و شهرستانی شد.

فرماندار چالدران همچنین با اشاره به طرح توسعه شرشر قرنقو و عرب دیزج توسط دهیاریهای این روستاها از اختصاص بیش از 650میلیون تومان اعتبار برای ساماندهی و آسفالت راه دسترسی به ان مکانهای گردشگری در سال آینده خبر داد و افزود با
تخصیص این اعتبارات و اجرای پروژه ها راه دسترسی گردشگران راحتر خواهد شد.

 


تعداد بازدید : 61

بازگشت           چاپ چاپ          نظر دهی به خبر نظر دهی به خبر
 

DOURAN Portal V4.6.0.0

V4.6.0.0