چهارشنبه, 29 اسفند 1397
رو عنوان : سرپرست معاونت گردشگری استان خبر داد :
عنوان : فعالیت تعداد 84 آژانس مسافرتی در آذربایجان غربی
کد خبر : ۳۹۰۰
تاريخ :
 ۱۳۹۷/۰۹/۱۴ 
ساعت : ۱۴:۱۴:۳۳
عنوان گروه خبري : اخبار سازمان . گردشگری .

امتیاز :  ۰ |  مجموع :  ۰

سرپرست معاونت گردشگری استان آذربایجان غربی : با افتتاح یک باب دفتر خدمات مسافرتی و گردشگری در ارومیه، تعداد کل این دفاتر در سطح استان به 84 دفتر رسید.

به گزارش روابط عمومی اداره کل میراث فرهنگی،صنایع دستی آذربایجان غربی، همزمان با پیشرفت و ورود تکنولوژی به جامعه و ماشینی شدن هرچه بیشتر سبک و روش زندگی مخصوصاَ در جامعه شهرنشین، مسافرت و گردشگری  نیز رفته رفته به یکی از نیازهای ضروری و عمومی شهروندان تبدیل شده است؛ در همین راستا شرکت های خدمات مسافرتی و گردشگری می توانند با راه اندازی تورهای مسافرتی ارزان قیمت و راحت، پاسخگوی نیازهای متنوع اقشار مختلف جامعه باشند.

این اداره کل بعنوان تنها ارگان متولی صدور مجوز فعالیت دفاتر و شرکت های خدمات مسافرتی و گردشگری، در هر دوره با بررسی درخواست و شرایط متقاضیان راه اندازی این دفاتر، نسبت به صدور مجوز فعالیت بر اساس آئین نامه های مصوب اقدام می نماید.

 در آخرین مورد یک باب دفتر خدمات مسافرتی و گردشگری با موضوع فعالیت بند پ ( اجرای تورهای گردشگری و زیارتی داخل کشور ) در ارومیه افتتاح وبه بهره برداری رسید.

بر اساس این گزارش سرپرست معاونت گردشگری این اداره کل با اشاره به تاثیرگذاری و نقشی که آژانش های مسافرتی در توسعه گردشگری استان دارند گفت: هم اکنون تعداد 84 دفتر خدمات مسافرتی و گردشگری در سطح استان فعال می باشند که همگی از طریق این اداره کل مجوز فعالیت دریافت نموده اند.

وی افزود: مسافرت به مقاصد شهرهای دورتر زمانی که بصورت دسته جمعی وگروهی باشد مطمنتر و ارزانتر تمام می شود و از این رو دفاتر خدمات مسافرتی می توانند ارزانترین وراحتترین پکیج های سفر را به شهروندان پیشنهاد دهند.

وی افزود: این اداره کل پس از صدور مجوز فعالیت آژانسها، بصورت مداوم بر فعالیت آنها نظارت دارد و در صورتیکه تخلفی مرتکب شوند مراتب در کمیسون ویژه مطرح و تصمیمات مقتضی اعمال خواهد شد.

سرپرست معاونت گردشگری استان در پایان ضمن تاکید بر برخورد قانونی با اشخاص حقیقی وحقوقی که بصورت غیرمجاز اقدام به تورگردانی می نمایند گفت: در این راستا اقدامات خاصی صورت گرفته و این اداره کل بطور مستمر فضای مجازی وتبلیغات برای تورگردانی را رصد میکند و در صورتیکه فرد یا افرادی بصورت غیرقانونی اقدام به تبلیغ و جذب مشتری برای تورهای مختلف نمایند به مراجع انتظامی و قضائی معرفی خواهند شد.

 


تعداد بازدید : 36

بازگشت           چاپ چاپ          نظر دهی به خبر نظر دهی به خبر
 

DOURAN Portal V4.6.0.0

V4.6.0.0