چهارشنبه, 28 شهريور 1397
عنوان : دیدار مدیركل میرا ث فرهنگی ،‌صنایع دستی و گردشگری استان آذربایجان غربی با رئیس پژوهشگاه سازمان و معاون پژوهشی پژوهشگاه
کد خبر : ۳۵۳۹
تاريخ :
 ۱۳۹۷/۰۲/۲۶ 
ساعت : ۸:۲۴:۳۸
عنوان گروه خبري : اخبار سازمان . میراث فرهنگی .

امتیاز :  ۰ |  مجموع :  ۰

دیدار مدیرکل میرا ث فرهنگی ،‌صنایع دستی و گردشگری استان آذربایجان غربی با رئیس پژوهشگاه سازمان و معاون پژوهشی پژوهشگاه

به گزارش روابط عمومی اداره کل میراث فرهنگی ،‌ صنایع دستی و گردشگری استان آذربایجان غربی ؛ در این دیدار جلیل جباری مدیرکل میراث فرهنگی ، صنایع دستی و گردشگری استان ضمن اعلام مشکل مرتبط با پژوهشگاه سازمان به مسائل و مشکلات استان در حوزه پژوهشگاه اشاره نمود .

مدیرکل میراث فرهنگی ‌،صنایع دستی و گردشگری استان با بیان مسئله ساخت سدهای درحال ساخت در جنوب استان اشاره و گزارشی از انجام مطالعات و پژوهشهای باستان شناسی ارائه و بر لزوم انجام کاوشهای محوطه های در معرض خطر تاکید کرد .

 جباری همچنین موضوع روستاهای واقع شده در روی محوطه های باستان شناسی را یکی دیگر از مشکلات محوطه های تاریخی استان اشاره و مقرر شد تعاملاتی با بنیاد مسکن استان در راستای حفظ محوطه های تاریخی و حل مشکل مردم انجام گردد.

در دیدار جلیل جباری با معاون پژوهشی پژوهشگاه نیز بر موضوع انجام کاوشهای علمی در حوزه باستان شناسی در محوطه های مهم تاریخی استان چون ربط سردشت ،‌ روض چالدران و قپان شاهین دژ و تعیین حریم تپه حسنلو نقده و بسطام چایپاره تاکید شد .

در ادامه این جلسه حسن سپهرفر سرپرست معاونت میراث فرهنگی نیز بر انجام مطالعات مردم شناسی در حوزه سدسازی ، ‌طرحهای عمرانی با تاکید برمطالعات زیست محیطی و حفظ فرهنگ هویت های جوامع انسانی تاکید کرد.

گفتنی است در حاشیه این جلسه سرپرست معاونت میراث فرهنگی استان در خصو هم اندیشی در خصوص آماده سازی و چاپ کتاب روایت نوروز در آذربایجان غربی برای نوروز 98 و آماده سازی مردم نگاری شهرستان خوی ( بمناسبت گرامیداشت روز شمس تبریزی ) با رئیس پژوهشگاه بحث و گفتگو کرد.        بازگشت           چاپ چاپ         
 

DOURAN Portal V4.6.0.0

V4.6.0.0