چهارشنبه, 28 شهريور 1397
    /  2
رو عنوان : مدیرکل استان در نشست دهیاران عنوان کرد :
عنوان : ایجاد اقامتگاه های بوم گردی هیچ منافاتی با محیط زیست ندارد
کد خبر : ۳۵۳۶
تاريخ :
 ۱۳۹۷/۰۲/۲۴ 
ساعت : ۱۳:۲۲:۳۰
عنوان گروه خبري : اخبار سازمان . گردشگری .

امتیاز :  ۰ |  مجموع :  ۰

مدیرکل میراث فرهنگی ، صنایع دستی و گردشگری استان آذربایجان غربی در نشست دهیاران روستاهای هدف گردشگری استان بر راه اندازی اقامتگاه های بوم گردی تاکید کرد.

به گزارش روابط عمومی اداره کل میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری آذربایجان غربی، در این نشست که صبح امروز دوشنبه مورخ 24/ 02/ 97 در محل سازمان مدیریت صنعتی استان آذربایجان غربی برگزار شد جلیل جباری با بیان این مطلب که راه اندازی اقامتگاه های بوم گردی هیچ منافاتی با محیط زیست ندارد گفت : استاندار استان تاکید ویژه ای به راه اندازی این اقامتگاه ها داشته و نگاه فراتری نسبت به وضع موجود دارد.

او تصریح کرد : در حال حاضر از محل طرح ایجاد اشتغال پایدار روستایی و با استفاده از منابع صندوق ملی میتوان برای طرحهای گردشگری و صنایع دستی کمک کرده و بهمین منظور از همه بخشداران و دهیاران میخواهیم تا افراد علاقه مند و توانمند را جهت ایجاد اشتغال و راه اندازی اقامتگاههای بوم گردی در روستاها به ما معرفی کنند .

برهمین اساس در این نشست مدیرکل میراث فرهنگی ، صنایع دستی و گردشگری استان آذربایجان غربی سخنان خود را با این عنوان ادامه داد : می توانیم گامهای بزرگی برداریم ولی باید اذعان کرد تا رسیدن به هدف اصلی کارهای زیادی هست که بایستی انجام دهیم .

جلیل جباری به نقش دولت در این زمینه اشاره کرد و گفت : دولت تدبیر و امید سعی دارد جریان مهاجرت از روستاها به شهرها را از طریق ایجاد فرصت های شغلی معکوس نماید و حمایت از توسعه اقامتگاه های بوم گردی نیز در این راستا می باشد .

او اشاره کرد : طرحهای خوبی از سوی مجلس شورای اسلامی برای اشتغال در روستاها ارائه شده و در این زمینه بودجه های خوبی در نظر گرفته شده است .

جباری توضیح داد : هر فردی که در روستاهای هدف گردشگری ساکن بوده و فضایی برای پذیرایی از مهمانان و مسافرین داشته باشد می تواند با ثبت نام در سامانه مربوطه و یا مراجعه به کارشناسان ما با یک برنامه ریزی ساده و هماهنگی با دستگاههای مرتبط اقدام به تبدیل محل سکونت خود به واحد اقامتگاه بوم گردی نماید .

مدیرکل استان افزود : ما آماده ایم تا پروسه پاسخ به استعلامات را کوتاه کرده و دهیاران محترم نیز بایستی ضمن معرفی روستا و متقاضیان منطقه باید دقت کنند که درحوزه گردشگری در منطقه ایشان چه کارهایی می توان انجام داد .

جباری ادامه داد : با راه اندازی اقامتگاه ها ی بوم گردی درآمد منطقه افزایش یافته و می توان برای ایجاد و بهبود زیرساختهای گردشگری برنامه ریزی کرد و باید بدانیم که نه تنها ایجاد این اماکن نه تنها به محیط زیست ضرری نداشته بلکه بعنوان صنعتی سبز ؛ علاقه مندان به طبیعت را نیز اسکان خواهد داد .

او در انتها خطاب به دهیاران گفت : با توجه به پتانسیل های بالقوه مناطق و روستاهای هدف گردشگری استان انتظار می رود دهیاران در بحث معرفی جاذبه های گردشگری با اجرای برنامه های جشنواره های فرهنگی اقدام به معرفی آداب و سنن روستا و منطقه خود نمایند و ما نیز در این زمینه به آنها کمک خواهیم کرد.بازگشت           چاپ چاپ         
 

DOURAN Portal V4.6.0.0

V4.6.0.0